Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 32 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Safe Harbor Games


Ücretsiz kayıt için buraya tıklayınız.
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 17 ziyaretçi ve 2 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
Büyük Final 2017

 
 

 
 
Elit Master 2018

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Aralık 17-Ocak 18
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Elit Master Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
2018 Çarşamba Buluşmaları

14 Şubat 2018`te Başlıyor!
 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  MERİT-WBF İşbirliğinde 2. MERİT Açık Dubrovnik Grand Prix Başarıyla Tamamlandı..
Posted on 20.12.2017 Saat: 05:51 by WBF-Türkiye

Tavla Turnuvaları 2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde birlikte imza attığımız dev projeleri geçtiğimiz yıl itibariyle Balkan ülkelerindeki tesislerine de taşıdığımız lider oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde bu yıl ikinci kez tertiplenen ve ilk yılki başarısının ardından 2017`nin beklenen organizasyonlarından biri olan 2. MERİT Açık Dubrovnik Grand Prix Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 06-10 Aralık 2017 tarihlerinde, Hırvatistan`ın Adriyatik kıyısındaki büyülü kenti Dubrovnik`te, denize sıfır konumu yanında yüksek hizmet kalitesi ile beğeni alan Rixos Libertas Hotel`de gerçekleştirilmiş ve bir kez daha büyük başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl, gerek MERİT-WBF partnerliğinin saygın geçmişi, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 30 ülkeden (ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, KKTC, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Norveç, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna) 126 oyuncunun katılımıyla dünya yıldızlarının buluştuğu proje, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında, "Dubrovnik 2017 Danışman Çiftler”, "500€ Super Jackpot", "869BG Isınma", "Mochy`nin Testi", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası" ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 98bin Euro`yu aşkın değerde ödül havuzuna ulaşmış, etkinliğin başlangıcından bitişine dek internet üzerinden ardarda yayınlanan canlı müsabakalar ile de dünya tavla camiasının kalbi hafta boyunca Dubrovnik`te atmıştır.

Birbirinden güçlü 89 oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi`nin Almanya`dan iki ustayı karşı karşıya getiren ana kademe finalinde, uluslararası başarı grafiğini her gün yükseltmekte olan TILMAN SÖHNCHEN, dünya devleri sıralamasının değişmez isimlerinden Tobias Hellwag karşısında büyük çekişmeye sahne olan ilk final müsabakasını 17-16`lık kıl payı skorla kazanarak zirveye ulaşmış ve ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup şampiyonluk koltuğuna yerleşmiştir. Bu kategoride bir önceki yılın şampiyonu Danimarkalı yıldız Steen Groenbech`in bu yıl da üçüncülüğe ulaşması ise ayrıca alkış almıştır.

Şampiyonada yer alan 21 kişilik Türk oyuncu grubu da çeşitli kategorilerde mücadele etmiş, Masters Kategorisi Ana Kademe`de Galipler Grubu finaline kadar ilerleyip aktiviteyi 4/5 Dilimi`nde tamamlayan ve yanısıra 869BG Isınma kategorisinde de şampiyonluğa erişen İstanbul`dan usta Cumhur Bektüre şampiyonanın yıldız isimleri arasına girerken, Bektüre`nin 869BG Isınma yan aktivitesi finalindeki rakibi İstanbul`dan usta Murat Hazır, Masters Kategorisi Son Şans Kademesi`nin yarı finalisti İstanbul`dan usta Gökhan Kazandağ ve henüz ilk uluslararası tecrübesinde Intermediates Kategorisi Ana Kademe`de final oynama başarısını gösteren İstanbul`dan Adnan Bıçakçı`nın dereceleri de bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.

Modern Tavla ile dopdolu 5 gün nihayetinde renkli bir ödül töreni ile tamamlanan ve tüm tarafların memnuniyeti ile sonuçlandığı tespitiyle 21-25 Mart 2018 tarihlerinde MERİT zincirinin bir diğer cennet noktası Budva, Karadağ`da tekrarlanmasına karar verilen organizasyona katılarak, 2. MERİT Açık Dubrovnik Grand Prix`nin ikinci yılında dünya tavlasının en önemli organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan tüm iştirakçilere, ülkelerinde şampiyonanın lansmanına gönüllü yoğun destek veren Hırvat dostlarımız Leonardo Jerkovic&Mislav Kovacic`e, canlı yayınlardaki gönüllü katkılarından ötürü Mate Feher`e, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla bir kez daha tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile temsilcimiz Arda Fındıkoğlu liderliğindeki organizasyon ekibimize dahil olarak başarının inşa edilmesinde kilit rol oynayan Merit International personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri artan ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 2. MERİT Açık Dubrovnik Grand Prix Onur Tablosu ***

Turnuva sonuçları ve eşleşme tabloları için tıklayınız.

Şampiyonadan enstantaneler için tıklayınız.

Şampiyonadan maç kayıtları için tıklayınız.

Şampiyona albümü için tıklayınız.

Şampiyonaya dair "Bakışlar" albümü için tıklayınız.


 
 

 
 
 
İlgili Bağlantılar

· Daha fazla Tavla Turnuvaları
· Haber gönderen WBF-Türkiye


En çok okunan haber: Tavla Turnuvaları:
2004 Yılı Modern Tavla Şampiyonu Belli Oldu!!!

 
 

 
 
Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 
 

 
 
Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 
 

 
 
Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.039 Saniye