Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 31 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Safe Harbor Games


Ücretsiz kayıt için buraya tıklayınız.
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 25 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
Büyük Final 2017

 
 

 
 
Elit Master 2017

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Aralık-Ocak 2018
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Elit Master Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
2017 Çarşamba Buluşmaları

 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu Başkent Etabı Tamamlandı...
Posted on 21.11.2017 Saat: 02:59 by WBF-Türkiye

Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye Organizasyonu`nca Ankara`da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun sekizinci etabı olan WBF-Türkiye XIII. Ankara Tavla Şampiyonası, 18-19 Kasım 2017 tarihlerinde, toplam 9 noktadan (Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Bodrum, Kdz.Ereğli, Kuşadası) 159 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan ve bu yıl yeni takviminde yine yüksek katılımcı adetlerine ulaşan şampiyona için Ankara`daki ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel`in sıcak ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 26 saat boyunca Başkent`in yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 85 kişilik iştirak alan ve ilk dört derecenin Başkentli oyuncularca paylaşıldığı "Ana" aktivitesinin final eşleşmesi seyir zevki hayli yüksek maçlara sahne olmuş, bölgenin aynı zamanda 2010 ve 2011 yılları şampiyonu olan ve uzun bir aradan sonra yeniden bir bölge şampiyonasında yer alan ileri uzman ONUR VURUR, Galipler Grubu finalinde kendisini 10/11 mağlup eden başarılı rakibi Avni Erdoğruca karşısında 75 dakika süren ve baştan sona önde götürdüğü ilk final müsabakasını 13/6, kıyasıya çekişmenin son ana kadar sürdüğü 60 dakikalık son final müsabakasını ise 9/7`lik skorlarla kazanarak zafere uzanmış ve böylelikle WBF-Türkiye Ankara Bölge Şampiyonluğu ünvanının üçüncü kez sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 64 kişilik iştirak alan ve yine Başkentli iki saygın ismin karşı karşıya geldiği "Geleneksel Tavla" aktivitesinin finalinde ise, rakibi Sinan Sütçüoğlu karşısında baştan sona bir adım önde götürdüğü 90 dakikalık mücadele sonucunda 9/6`lık net skorla mutlu sona ulaşan uzman FARUK ÖZER, böylelikle ardarda 6 maçlık galibiyet serisiyle namağlup zirveye varmıştır.

Keyifli ortamı yanında hizmet kalitesiyle bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Elit Palas Boutique Hotel yanında İkiyıldız Kristal, 869BG, Yenigün Tavla, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel ana sponsorluklarında düzenlenen, "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler", "Ali Kamış Anısına Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, "Geleneksel Tavla" aktivitesinde dördüncü olurken "Ali Arcan Güney Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesini kazanan Bursa`dan ileri oyuncu Mustafa Dikgöz ile ardarda üçüncü UTT etabında bir kategori şampiyonluğu ile kürsüde yer alan partneri Balıkesir`den ileri oyuncu Murat Elver yanında bir önceki yıl kazandığı "1-Puan" yan aktivitesindeki koltuğunu bu yıl da koruyan İstanbul`dan ileri uzman Hüseyin Çetintaş olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XIII. Ankara Bölge Modern & Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Şampiyonadan Maç Kayıtları için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.


 
 

 
 
 
İlgili Bağlantılar

· Daha fazla Tavla Turnuvaları
· Haber gönderen WBF-Türkiye


En çok okunan haber: Tavla Turnuvaları:
2004 Yılı Modern Tavla Şampiyonu Belli Oldu!!!

 
 

 
 
Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 
 

 
 
Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 
 

 
 
Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.036 Saniye