Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 32 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Safe Harbor Games


Ücretsiz kayıt için buraya tıklayınız.
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 7 ziyaretçi ve 4 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
Büyük Final 2017

 
 

 
 
Elit Master 2018

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Aralık 17-Ocak 18
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Elit Master Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
2018 Çarşamba Buluşmaları

14 Şubat 2018`te Başlıyor!
 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  2017`nin İlk İstanbul Bölge Şampiyonu Belli Oldu...
Posted on 11.07.2017 Saat: 18:38 by WBF-Türkiye

Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye Organizasyonu`nca İstanbul`da yılda iki defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 yaz dönemi aktivitesi ve 2017 Ulusal Tavla Turu`nun dördüncü etabı olan WBF-Türkiye XXIX. İstanbul Tavla Şampiyonası, 08-09 Temmuz 2017 tarihlerinde, 15 farklı noktadan (İstanbul, Kocaeli, Ankara, Adana, Antalya, İzmir, Balıkesir, Sakarya, Kdz. Ereğli, Bodrum, Kuşadası, Marmaris, KKTC, Gürcistan, Yunanistan) toplam 180 kişilik yüksek katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. İnternet üzerinden baştan sona canlı yayınlanan şampiyona için bir kez daha ev sahibimiz Armada Hotel`de buluşan tavlaseverler, iki gün sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çeşitli kategorilerde yaklaşık toplam 26 saat boyunca İstanbul`un yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Şampiyonanın toplam 116 kişi ile ortalamanın üzerinde iştirak alan ana aktivitesinin İstanbul`dan iki başarılı ismi karşı karşıya getiren finalinde, camiamızın kıdemli isimlerinden usta LEVENT ERİM, final masasına namağlup ulaşan rakibi genç yıldız Ümit Tanoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü müsabakalardan ilk final mücadelesini toplam 70 dakika nihayetinde 13/6, son final mücadelesini ise toplam 50 dakika nihayetinde 9/3`lük net skorlarla kazanmayı başararak zafere ulaşmış ve paha biçilmez WBF-Türkiye İstanbul Bölge Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 52 kişilik iştirakle oynanan geleneksel tavla kategorisinin, tarafların namağlup ulaştığı ve çekişmenin son zara kadar devam ettiği müthiş heyecanlı finalinde ise Kocaeli`nin yüksek kariyerli ismi usta GÜRAL BULUT, İstanbul`dan Gündüz Tezgiden karşısında tam 16 el ve 120 dakika nihayetinde 9/8`lik kıl payı farkla galip gelmeyi başarmış ve böylelikle ardarda 6 maçlık namağlup seriyle kariyerine yeni bir şampiyonluk eklemiştir.

İkiyıldız Kristal, Helena Tavla, Yenigün Tavla, 869BG, Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel ve ev sahibimiz Armada Hotel sponsorluklarında düzenlenen, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, kısa süre önce yitirdiğimiz kıymetli büyüğümüz merhum Abdullah Şişman anısına ithafen tertiplenen “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın alkış alan diğer isimleri, emsaline zor rastlanır bir başarıyla "Jackpot" yan aktivitesinin ilk iki derecesini birlikte kazanan Ankara`dan ileri oyuncu Zafer Önder ile "Abdullah Şişman Anısına Danışman Çiftler" yan aktivitesinde şampiyonluğa ulaşırken "1-Puan" yan aktivitesinde oynadığı finali ise kılpayı farkla yitiren İstanbul`dan usta Gökhan Kazandağ olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza organizasyonumuza gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz.


XXIX. İstanbul Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun nihai hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.


 
 

 
 
 
İlgili Bağlantılar

· Daha fazla Tavla Turnuvaları
· Haber gönderen WBF-Türkiye


En çok okunan haber: Tavla Turnuvaları:
2004 Yılı Modern Tavla Şampiyonu Belli Oldu!!!

 
 

 
 
Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 
 

 
 
Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 
 

 
 
Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.040 Saniye