Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 31 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Safe Harbor Games


Ücretsiz kayıt için buraya tıklayınız.
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 24 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
Büyük Final 2017

 
 

 
 
Elit Master 2017

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Aralık-Ocak 2018
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Elit Master Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
2017 Çarşamba Buluşmaları

 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  MERİT-WBF İşbirliği, 4. MERİT Açık ile Yine Dünyanın Zirvesinde...
Posted on 11.11.2016 Saat: 18:36 by WBF-Türkiye

Tavla Turnuvaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nin öncü oteller zinciri MERİT ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, bu yıl WBF 2016 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun yedinci etabı olarak dördüncü kez tertiplenen, bugün dünyanın tartışmasız en büyük modern tavla organizasyonu olan ve 100% misafir memnuniyeti hedeflenerek tam altı ay boyunca en küçük bir detay atlanmamaya çalışılarak ilerleyen planlama evresi ardından "Tavla Cenneti" sloganıyla hayata geçirilen dev proje 4. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası, 02-06 Kasım 2016 tarihlerinde, Girne`de denize sıfır konumu yanında misafirlerimize sunulan sonsuz imkan ve birinci sınıf hizmet kalitesiyle tüm tavlaseverlerin bir kez daha büyük memnuniyet bildirdiği Merit Park Hotel`de gerçekleştirilmiş ve yine büyük başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl yine dünyanın dört bir yanından, toplam 41 ülkeden (ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, KKTC, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Tayland, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) birbirinden değerli tam 493 oyuncunun tüm rekorları alt üst eden adetteki katılımıyla birçok dünya yıldızının buluştuğu dev bir uluslararası şova dönüşen organizasyon, Çift Eliminasyon modeli Ana Kademe ve Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında 2014 yılında şampiyona öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan 1992 yılı Dünya Şampiyonu merhum Ion Ressu anısına ithaf edilen “Ion Ressu Anısına MERİT 2016 Danışman Çiftler”, 64 kişilik rekor katılımlı "1000€ Super Jackpot", “Isınma”, “869BG Kupası”, “1-Puan”, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki`nin sunumunda 146 tavlaseverin rekor iştirakiyle gerçekleşen "Mochy`nin Testi", 60 kişilik yüksek katılımla oynanan "Bayanlar Turnuvası", dünyada bir ilk olarak tertiplenen "Islak Tavla - Su Altı Yarışması" ve açılan tam 250 adet “Jackpot” yan aktiviteleriyle her biri çok yüksek değerde ödüllerle süslenmiş çeşitli aksiyonlarda toplam 310bin Euro`yu aşkın değerde emsaline rastlanmayacak değerde ödül havuzuna ulaşmıştır. Yanısıra şampiyona öncesinde "Backgammon Learning Center" tarafından gerçekleştirilen "Boot Camp" kursu da organizasyona ayrıca renk katmıştır.

Tam 330 birbirinden güçlü oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi`nin ana kademe finalinde, final masasına namağlup ulaşan ABD`den RON RUBIN, güçlü rakibi Almanya`dan Thomas Kazemieh karşısında ilk finalde 17-5`lik açık ara skorla galip gelmeyi başararak, böylelikle ardarda 9 galibiyetlik seriyle ipi yenilgisiz göğüsleyen ve bu rüya gibi zaferle şampiyonanın zirvesine ulaşıp bugün dünyanın en değerli ünvanlarından biri olan paha biçilmez MERİT 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu`nu elde eden isim olmuştur.

İnternet üzerinden ve otel odalarından baştan sona canlı yayınlanan, açılış kokteylinden şampiyonaya özel hazırlanan tavla takımları ve hatıra duvarına, oyuncu röportajlarından tam 6 kamera ile takip edilen özel masalarına, turnuva esnasında doğum günleri olan katılımcılara düzenlenen sürpriz doğum günü partisinden konser ve şovlarla dolu 600 kişilik ödül törenine kadar nice unutulmaz hatıralarla dünya tavla organizasyonları arasında zirvedeki yerini perçinleyen ve bir kez daha tüm tarafların büyük memnuniyeti ile sonuçlanan 4. MERİT Açık`ta yer alarak bu dev yürütümün gerçekleşmesine vesile olan tüm iştirakçilere, misafirlerimize en üst kalitede hizmet verebilmek amacıyla tüm imkanlarını seferber eden MERİT üst yönetimi ile organizasyon ekibimizle bütünleşerek büyük bir sinerjiyle başarıyı inşa eden Merit Park personeline ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerinin başında görüldüğü bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese derin şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgi ve itimat için tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


*** 4. MERİT Açık Onur Tablosu ***

Turnuva sonuçları ve eşleşme tabloları için tıklayınız.

Şampiyonanın ödül töreni videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan enstantaneler ve oyuncu röportajları için tıklayınız.

Dünyada bir ilk, Islak Tavla gösteri müsabakası videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan maç kayıtları için tıklayınız.

Şampiyona albümü için tıklayınız.

Peter Chan`ın alternatif albümü için tıklayınız.


 
 

 
 
 
İlgili Bağlantılar

· Daha fazla Tavla Turnuvaları
· Haber gönderen WBF-Türkiye


En çok okunan haber: Tavla Turnuvaları:
2004 Yılı Modern Tavla Şampiyonu Belli Oldu!!!

 
 

 
 
Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 4


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 
 

 
 
Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 
 

 
 
Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.035 Saniye