Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 31 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Safe Harbor Games


Ücretsiz kayıt için buraya tıklayınız.
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 25 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
Büyük Final 2017

 
 

 
 
Elit Master 2017

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Aralık-Ocak 2018
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Elit Master Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
2017 Çarşamba Buluşmaları

 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  WBF-Türkiye, 2016 Kapadokya Açık ile Yine İlklere İmza Attı...
Posted on 24.08.2016 Saat: 18:53 by WBF-Türkiye

Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye Organizasyonu`nca WBF 2016 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun dördüncü etabı olarak bu yıl ilk kez tertiplenen WBF-Türkiye 2016 Uluslararası Kapadokya Açık Modern Tavla Şampiyonası, 19-21 Ağustos 2016 tarihlerinde, yurdun çeşitli noktalarından gelen WBF-Türkiye dostları ile aralarında dünya çapında isimlerin de yer aldığı yurtdışından yıldızların bir araya geldiği, toplam 10 ülkeden (Türkiye, Almanya, Azerbaycan, Danimarka, Fransa, İngiltere, İran, İtalya, KKTC, Romanya) 54 kişilik katılımla gerçekleşmiştir.

WBF`nin standart uluslararası yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan tek kategori ana aktivite yanında “Kapadokya 2016 Danışman Çiftler”, “Isınma”, “869BG Yıldırım”, “1-Puan”, “Havuz”, “Tavla İçin Tavla”, "Kıbrıs`a Davet", "Bayanlar Özel" ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 kategoride oynanan kapsamlı organizasyon, üç gün boyunca yaklaşık toplam 34 saatlik süre sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Kapadokya`daki ev sahibimiz Yunak Evleri Cave Hotel`in lüks ortamında gerçekleşen ve baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 49 kişilik iştirak alan ana aktivite ana kademe finalinde, camiamızın en yüksek kariyerli isimlerinden İstanbul`dan ileri usta ABDULLAH SORGÜVEN, aynı zamanda "Kapadokya 2016 Danışman Çiftler" yan aktivitesinde de final oynayarak şampiyonada yıldızlaşan İstanbul`dan uzman Burak Çulhacı karşısında baştan sona önde götürdüğü mücadeleyi, toplam 105 dakika ve 17 el nihayetinde 17/9`luk açık ara skorla galip tamamlayarak namağlup zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2016 Kapadokya Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının sahibi olarak Kasım 2016`da KKTC`de gerçekleşecek 4. MERİT Açık ile önümüzdeki bir yıl içerisinde kendi seçeceği bir WBF organizasyonunda bedelsiz ulaşım ve konaklama ile bu organizasyonların ana aktivitelerine “Master” seviyesinden katılım haklarını da elde etmiştir.

Renkli bir ödül töreni ile tamamlanan şampiyonanın ardından merakla beklenen bir ilk daha gerçekleştirilmiş, sabaha karşı kendilerine tahsis edilen balona binen şampiyon ve kendisini yanlız bırakmayan WBF-Türkiye dostları, Sorgüven`in yer seviyesinden tam 800 metre yukarıda, dünya tavla tarihinin gökyüzünde verilen ilk şampiyonluk kupasını teslim alma anlarını da canlı yaşamışlardır.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Backgammon Learning Center, Kıbrıs Merit Park Hotel yanında özgün mimarisi ve büyüleyici Kapadokya manzarası ile büyük beğeni alan Yunak Evleri Cave Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonada elde ettikleri birden fazla dereceyle yıldızlaşarak dikkat çeken diğer isimler, başta Ana Aktivite`nin "Teselli" kademesinde final oynarken "Isınma" ve "1-Puan" yan aktivitelerini kazanmak suretiyle şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan KKTC`den ileri uzman Cengiz Dindar yanında, Ana Aktivite`nin "Son Şans" kademesinde finalist olup "Kıbrıs`a Davet" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşan İtalya`dan ileri oyuncu Luca Martino, katıldığı ilk WBF-Türkiye organizasyonunda Ana Aktivite`de yarı finalist olurken "Isınma" yan aktivitesinde final oynayan Adana`dan Berkant Bilgi ile "Kıbrıs`a Davet" ve "Havuz" yan aktivitelerinde final oynamayı başaran Ankara`dan Cemalettin Karakütük olurlarken, şampiyonada tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 18bin TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun bir kez daha yerli ve yabancı ustaları Türkiye`de ve ilk kez Kapadokya`da buluşturduğu şampiyonanın tüm iştirakçilerine, faaliyetin başarısındaki katkıları için Yunak Evleri Cave Hotel işletme sahibi Sn. Erol Özsoy`a ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese bir kez daha şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgiden ötürü tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


2016 Kapadokya Açık İlk Dört & Gökyüzünde Ödül Takdimi

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Turnuva Albüm ve Videoları için tıklayınız.


 
 

 
 
 
İlgili Bağlantılar

· Daha fazla Tavla Turnuvaları
· Haber gönderen WBF-Türkiye


En çok okunan haber: Tavla Turnuvaları:
2004 Yılı Modern Tavla Şampiyonu Belli Oldu!!!

 
 

 
 
Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 4


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


 
 

 
 
Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 
 

 
 
Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.034 Saniye