Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 31 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Online Aplikasyon
BackgammonAceDünya Yıldızlarıyla
Tavla Oynayın!
 
 

 
 
yedi70İyi Yaş Alma
Platformu
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Tavsiye Edin
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 10 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
2017 Çarşamba Buluşmaları

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Mart-Nisan 2017
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
Elit Master 2017

 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye Bir Kez Daha Serhat Şehri`nde, IX. Edirne Tavla Şampiyonası...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun ana faaliyet bölgelerinden Edirne`de senede bir defa tertiplediği ulusal tavla şampiyonalarının bir yenisi ve son sürat devam eden WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun üçüncü etabı olan WBF-Türkiye IX. Edirne Tavla Şampiyonası için kayıtlar başlamıştır.

Nisan sonunda Antalya`da gerçekleşecek olan 2017 Akdeniz Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası öncesinde son hazırlık niteliği taşıyan ve WBF-Türkiye 2017 Edirne Bölge Şampiyonluğu ünvanı yanında 2017 yılı itibariyle revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000TL`yi aşkın değerde armağanların da sahiplerini bulacağı organizasyon, 08-09 Nisan 2017 tarihlerinde, merkezi konumu yanında, güleryüzlü, son derece kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet anlayışıyla bir kez daha WBF-Türkiye ailesini ağırlamaya hazırlanan, şehrin ilk ve tek beş yıldızlı oteli Margi Hotel`de gerçekleştirilecektir.

18 yaşını doldurmuş tüm tavlaseverlere açık olan, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kupa” yan aksiyonlarıyla zenginleştirilen şampiyonanın Ana Aktivite ve Geleneksel aksiyonları sınırlı kontenjana sahip olup, bu aksiyonlara WBF-Türkiye destekçi üyelerinin katılım öncelikleri vardır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, ilgili tavlaseverlerin zaman kaybetmeden kayıtlarını yaptırmalarını önerir, şehir dışından gelecek katılımcıların, tesis tarafından kısıtlı miktarda sunulan son derece uygun grup fiyatlarından yararlanabilmek için, konaklama ihtiyacına dair taleplerini en kısa zamanda bildirmelerini önemle rica eder, 08 Nisan sabahı en güzel mevsiminde Serhat Şehri`nde, ev sahibimiz Margi Hotel`in konforlu Meriç Salonu`nda, WBF-Türkiye IX. Edirne Tavla Şampiyonası`nda buluşarak bu heyecanlı haftasonunu birlikte geçirmeyi diler.

Turnuva İlanı için tıklayınız.

Turnuva Kuralları için tıklayınız.

Şehir dışından gelecek katılımcılara önerilen konaklama detayları için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 23.03.2017 Saat: 01:35 (50 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Yeşil Bursa, 2017 Yılı Şampiyonlarını Buldu...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca Bursa`da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye IX. Bursa Tavla Şampiyonası, 18-19 Mart 2017 tarihlerinde, toplam 8 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, KKTC) 105 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Bursa`daki ev sahibimiz Anatolia Hotel`in şehir manzarasına nazır çatı salonunda bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Yeşil Bursa`nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 67 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla kategorisinin şampiyonada birden fazla derece ile yıldızlaşan iki ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, özellikle son dönemde isminden söz ettirmekte olan İstanbul`dan usta BABÜR EREN, aynı zamanda "Havuz" yan aktivitesini de kazanmayı başaran yine İstanbul`dan ileri usta Seda Koç karşısında toplam 80 dakika süren ilk final müsabakasını 13/7`lik net skorla galip tamamlayarak, ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup zirveye ulaşmış ve WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur. Eren`in, aynı zamanda son iki tur etabında şampiyonlukla tamamladığı "Elit Kupa" yan aktivitesinde bu kez de final oynayarak erişilmesi güç bir rekora imza atması da ayrıca alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 32 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise KKTC`den ileri oyuncu NECMETTİN SALTKAYA, camiamızın en yüksek kariyerli isimlerinden İstanbul`dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy karşısında baştan sona önde götürdüğü ve son dört elini ardarda marslarla kazanarak zafere uzandığı toplam 40 dakikalık mücadele sonucunda 9/2`lik açık ara skorla galip gelerek ardarda 5 galibiyetle namağlup ipi göğüslemiştir. Saltkaya, aynı zamanda "Danışman Çiftler" ve "1-Puan" yan aktivitelerinde de final oynayarak şampiyonanın toplam üç dereceyle başlıca yıldızı olmuştur.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kupa” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, oynadığı iki yan aktivite ("Havuz" & "Jackpot") finali ile İstanbul`dan usta Gökhan Kazandağ olurken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, Helena Tavla ve 869BG yanında beğenilen ev sahibimiz Anatolia Hotel ve bu yıl yine Bursa`dan başta Nilüfer Belediyesi olmak üzere Hayrish Junior, Best Ayakkabı, Bakış Çiçekçilik, Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Yaymacılar Odası, Nazan Karaca ve Nurten Eyigöz`ün destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında 2017 yılı itibariyle revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer`e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Anatolia Hotel Genel Müdürü Sn. Alpay Güçlü`ye ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


IX. Bursa Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız. (YAKINDA)

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız. (YAKINDA)

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 23.03.2017 Saat: 01:20 (61 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Rusya`daki Yeni Proje, 1. Kazan Açık Başarıyla Tamamlandı...

Rusya Tavla Federasyonu, RBGF ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, WBF 2017 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun ikinci etabı olarak bu yıl ilk kez tertiplenen 1. Kazan Açık Modern Tavla Şampiyonası, 08-12 Mart 2017 tarihlerinde, Rusya`ya bağlı özerk Tataristan Cumhuriyeti`nin başkenti Kazan`ın merkezinde yer alan lüks Ramada City Center Hotel`de gerçekleştirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl ilk kez düzenleniyor olmasına rağmen, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 18 ülkeden (Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İran, İsrail, Japonya, Lübnan, Moldova, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 104 oyuncunun katılımıyla dünya yıldızlarının buluşturan organizasyon, Üçlü Eliminasyon modeli Ana Kademe ve ilk kez başarıyla uygulanan dört kademeli Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında "Amatör", "Danışman Çiftler”, "500$ Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası", "Takım Etkinlikleri" ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 97bin USD`yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşmış, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki`nin şampiyona esnasında gerçekleşen ilgi çekici semineri de şampiyonaya ayrıca renk katmıştır.

Toplam 74 birbirinden güçlü oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi`nin iki Ermeni ustayı karşı karşıya getiren ana kademe finalinde, geri turlarda da mağlup ettiği ve aynı zamanda "Danışman Çiftler" kategorisinde de final oynayarak şampiyonada yıldızlaşan Artur Muradyan karşısında 9-6`lık galibiyetle zafere ulaşan LEVON PETROSYAN, ardarda 12 maçlık namağlup seriyle şapka çıkartılacak bir başarıya ulaşmış ve ezici bir üstünlükle şampiyonanın zirvesine yerleşmiştir.

Şampiyonada yıldızlaşan bir diğer isim, "Danışman Çiftler", "Yıldırım" ve "1-Puan" kategorilerinde üç ayrı şampiyonluğa ulaşmayı başaran Gürcistan`dan Nodari Gagua da ayakta alkışlanırken, organizasyonda yer alan tek Türk oyuncu olan ileri usta Abdullah Sorgüven`in, "1-Puan" ve partneri Lübnan`dan Ricardo Malas ile "Danışman Çiftler" kategorilerinde oynadığı yarı finaller camiamızı gururlandırmıştır.

14 Mart 2017 itibariyle yurda dönen ekibimizin tüm mensuplarını, organizasyonun ana direktörü sıfatıyla şampiyonanın hatasız tamamlanmasını sağlayarak Kazan Açık`ın henüz ilk yılında dünyanın sayılı tavla organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan temsilcimiz Arda Fındıkoğlu`nu ve organizasyona ev sahipliği yapan tüm kurumları WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


*** 1. Kazan Açık Onur Tablosu ***

Şampiyona sonuçları için tıklayınız.

Şampiyona albümü için tıklayınız.

Şampiyona maç kayıtları için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 13.03.2017 Saat: 22:07 (83 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Zorlu Büyük Final 2016 Maratonu Sona Erdi...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016 aktivitesi, İstanbul`da gerçekleşen ve internetten canlı yayınlanarak izleyenlerin tavlaya doyduğu heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Aktivitenin 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve İstanbul`dan iki yüksek kariyerli ismin toplam 160 dakikalık seyir zevki hayli yüksek mücadelesine sahne olan finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, yıl boyunca kazandığı çeşitli derecelerle 2016`nın mutlak yıldızlarından biri olan usta Cumhur Bektüre karşısında 11/7, 13/4 ve 11/1`lik açık ara skorlarla 3-0 galip gelmeyi başaran usta SERKAN KOÇ olurken, böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı da sahibini bulmuştur. Koç, 2014`de kazandığı, 2015`te ise final oynadığı Büyük Final`de ardarda üçüncü kez final masasına oturarak ulaştığı zaferiyle organizasyonumuzun bu en değerli ünvanını iki defa kazanan ikinci oyuncu olmuş ve ayakta alkışlanacak büyük başarısıyla Türk modern tavla tarihine geçmiştir. Aktivitede usta Cumhur Bektüre ikincilik, İstanbul`dan ileri oyuncu Selçuk Arit üçüncülük, Antalya`dan usta Cengiz Ergin ise dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2016 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, şampiyon oyuncumuza 2017 Avrupa Şampiyonası ve 5. Merit Açık`ta başarılar diler.


WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonu
SERKAN KOÇ

Final müsabakalarının skor ilerleyişini görmek için tıklayınız.

Maç kayıtları için tıklayınız.

2016 Büyük Final Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 13.03.2017 Saat: 22:03 (72 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Büyük Final 2016`da Finalin Tarafları Belirlendi...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016 aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Büyük Final 2016`da yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 37`si Antalya, 27`si Ankara, 20`si Kocaeli, 17`si Bodrum, 16`sı Edirne, 14`ü Kuzey Kıbrıs, 12`si Bursa ve 1`i yurtdışı çıkışlı, toplam 216 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya ikisi Altın Küme Şampiyonluğu ve Ulusal Tavla Turu Şampiyonluğu kontenjanlarından direkt, biri ise İstanbul Bölge kontenjanından olmak üzere toplam 3 hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde yılın yıldız isimlerinden Antalya`dan usta Cengiz Ergin karşısında 8/13, 11/9 ve 12/7`lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan İstanbul`dan usta Cumhur Bektüre olurken, ana tabloya biri Altın Küme Şampiyonluğu kontenjanından direkt, diğeri ise İstanbul Bölge kontenjanından olmak üzere 2 hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul`dan ileri oyuncu Selçuk Arit`e karşı 12/8, 5/16 ve 13/8`lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran İstanbul`dan usta Serkan Koç da adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, finalist isimlere başarılar dilerken 12 Mart 2017 saat 14:30`da İstanbul Reşitpaşa Şahin Tepesi`nde oynanacak ve internetten de canlı yayınlanacak zorlu final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverlerin davetli olacağını ilgililerin bilgisine sunar.

2016 Büyük Final Ana Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 11.03.2017 Saat: 00:58 (82 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Yeni Bir Macera, 1. Kazan Açık...


Rusya Tavla Federasyonu, RBGF tarafından 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kazan, Rusya`da bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olup organizasyon ekibimizin yürütümünü üstleneceği ve tüm detaylarına aşağıdaki bağlantıdan erişebileceğiniz 30.000 USD ilave ödül katkılı 1. Kazan Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`na iştirak etmeyi düşünecek tavlaseverlerin vize, konaklama ve havaalanı transferleri konusunda destek için wbfturkey@wbfturkey.com adresinden tarafımızla iletişim kurmalarını tavsiye eder, bu yeni tecrübede sizleri de aramızda görmeyi dileriz.


Tüm detaylar için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 2.03.2017 Saat: 00:48 (87 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Büyük Final 2016 Yarı Finalistleri Belli Oldu...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016`da yarı finallere ulaşılmıştır.

Bu dev aktivitede yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 37`si Antalya, 27`si Ankara, 20`si Kocaeli, 17`si Bodrum, 16`sı Edirne, 14`ü Kuzey Kıbrıs, 12`si Bursa ve 1`i yurtdışı çıkışlı, toplam 216 oyuncudan yarı finallere ulaşmayı başaran 4 ismin 3`ü İstanbul, 1`i Antalya çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan oyuncunun alacağı paha biçilmez ünvan yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2016`nın çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2016 Yarı Finalistleri: Cengiz Ergin, Antalya, Cumhur Bektüre, İstanbul, Selçuk Arit, İstanbul, Serkan Koç, İstanbul.

2016 Büyük Final Ana Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 2.03.2017 Saat: 00:47 (100 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Büyük Final 2016`da Sona Yaklaşırken...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı için kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016`da çeyrek finallere ulaşılmıştır.

Bu dev aktivitede yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 37`si Antalya, 27`si Ankara, 20`si Kocaeli, 17`si Bodrum, 16`sı Edirne, 14`ü Kuzey Kıbrıs, 12`si Bursa ve 1`i yurtdışı çıkışlı, toplam 216 oyuncudan çeyrek finallere ulaşmayı başaran 8 ismin 6`sı İstanbul, 1`i Ankara ve 1`i Antalya çıkışlıdır.

Şampiyonluğa ulaşan oyuncunun alacağı paha biçilmez ünvan yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almasının sağlanacağı Büyük Final 2016`nın çeyrek finalistlerinin profillerine aşağıda isimlerine tıklayarak erişilebilir.

Büyük Final 2016 Çeyrek Finalistleri: Murat Hazır #1, İstanbul, Cengiz Ergin, Antalya, Cumhur Bektüre #1, İstanbul, Cumhur Bektüre #2, İstanbul, Murat Hazır #2, İstanbul, Selçuk Arit, İstanbul, Tansel Doğan, Ankara, Serkan Koç, İstanbul.

2016 Büyük Final Ana Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 26.02.2017 Saat: 22:33 (77 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu, Körfez`den Yola Çıktı...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca Kocaeli`de yılda bir defa tertiplenen bölge tavla şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun açılış etabı olan WBF-Türkiye VII. Kocaeli Bölge Tavla Şampiyonası, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde, toplam 11 noktadan (Kocaeli, İstanbul, Ankara, Adana, Ardahan, Balıkesir, Denizli, Edirne, Sakarya, Bodrum, Marmaris) 106 kişilik katılımla gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Kocaeli`nin 5 yıldızlı ilk oteli olan ev sahibimiz Emex Otel`in lüks ortamında bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Körfez`in yeni tavla şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan organizasyon, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler”, “Ferdi Eryener Anısına Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kupa” yan aksiyonları ile tam 9 ayrı kategoride gerçekleşmiş ve iştirakçilerin tavla keyfiyle dolu bir haftasonu geçirmeleri sağlanmıştır.

Şampiyonanın toplam 61 kişilik katılımla oynanan ana aktivite finalinde, bir önceki yılın "Geleneksel" aktivite finalisti olan İstanbul`dan usta ERHAN DOĞRUSÖZ, oldukça başarılı bir haftasonu geçirerek kariyerinin ilk bölge finalini oynayan Ankara`dan ileri oyuncu Cemalettin Karakütük karşısında bir ara 4/9 geriye düştüğü ilk finali toplam 70 dakika nihayetinde 13/9 kazanarak ardarda 7 galibiyetlik seriyle şampiyonanın zirvesine namağlup ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2017 Kocaeli Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 34 kişilik iştirak alan geleneksel tavla finalinde, final masasına namağlup ulaşan iki güçlü isimden mutlu sona ulaşan taraf ise, Ankara`dan Sinan Sütçüoğlu karşısında baştan sona önde götürdüğü mücadeleden toplam 90 dakika nihayetinde 9/4`lük net skorla galip ayrılarak şampiyonluk ünvanını ardarda 6 galibiyetlik seriyle namağlup elde eden Kocaeli`den KUDRET USTAOĞLU olmuştur.

Denize sıfır konumu, lüks iç dekorasyonu, üst düzey lezzetleri ve hizmet kalitesiyle ile bir kez daha beğeni alan ev sahibimiz Emex Otel yanında Arastapark Özsüt, NCity AVM, Can Pişmaniye, Helena Woodart, 869BG, İkiyıldız Kristal, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel sponsorluklarında gerçekleşen şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, bir önceki yıl kazanmış olduğu "Ana" kategoride bu yıl da üçüncü olan İstanbul`dan usta Kemal Okal, "Jackpot" yan aktivitesinde birinciliğe ulaşırken "Geleneksel" aktivitede dördüncülüğü alarak organizasyonu iki derece ile tamamlayan Kocaeli`den Mahmut Kamar ve ardarda iki UTT etabında "Elit Kupa" şampiyonluğuna ulaşan İstanbul`dan ileri uzman Babür Eren yanında 2013 ve 2014 yıllarında birincilik, 2015 yılında ise ikincilikle tamamladıkları "Hakan Özkale Anısına Danışman Çiftler" aktivitesini bu yıl bir kez daha kazanarak erişilmesi güç bir rekora imza atan İstanbul`dan ileri usta Arda Fındıkoğlu ile aynı zamanda elde ettiği "1-Puan" birinciliği ile şampiyonada yıldızlaşan Kocaeli`den uzman Mustafa Aydın ikilisi olurlarken, tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında 2017 yılı itibariyle revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz organizasyonun başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Kocaeli direktörlerimiz Sn. Güral Bulut ve Sn. Tunç Sökmener ile Elit Kulüp Kocaeli Temsilcisi Sn. Tolga Özkale başta olmak üzere faaliyetimize ilgi gösteren tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


VII. Kocaeli Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 20.02.2017 Saat: 23:05 (89 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye 2016 Çarşamba Buluşmaları Sonuçlandı...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca 2016 yılı boyunca merkez faaliyet noktası İstanbul`da tertiplenmiş olan 15 adet Yakın Takip ve 2016 yılı itibariyle yıllık puanlama statüsü de ilave edilerek revize edilen 20 adet Yıldırım aktivitesinden meydana gelen WBF-Türkiye 2016 Çarşamba Buluşmaları, 21 Ocak 2016 tarihinde oynanan finaller ile başarıyla nihayetlenmiş ve 2016 yılı ortak şampiyonu belli olmuştur.

Yıl içerisinde gerçekleştirilen 20 adet “Yıldırım” buluşmasının hafta birinci ve ikincileri arasında 11 Ocak 2017 tarihinde “Çift Nakavt İsviçre Modeli” yürütümünde uygulanan final tablosunun bir önceki yılın iki finalistini bir kez daha karşı karşıya getiren finalinde, ileri usta Arda Fındıkoğlu karşısında toplam 30 dakika içerisinde 5/2`lik skorla galip gelen ve geçen yılın da şampiyonu olan usta Cumhur Bektüre, böylelikle elde ettiği Yıldırım 2016 Şampiyonluğu ünvanı ile hem koltuğunu korumuş, hem de ortak finale ismini yazdırmıştır.

Yıl içerisinde gerçekleştirilen 15 adet “Yakın Takip” buluşmasının hafta birincileri arasında 18 Ocak 2017 tarihinde uygulanan Tekil Eliminasyon yürütümlü final tablosunun yılın iki başarılı ismini karşı karşıya getiren finalinde de, usta Mahir Kasuto karşısında toplam 65 dakika içerisinde 8/0 ve 7/6`lık skorlarla 2-0 galip gelen usta Cumhur Bektüre, böylelikle Yakın Takip 2016 Şampiyonluğu ünvanının da sahibi olmuştur.

Bu birlikte erişilmesi takdire şayan zaferlerle iki oyunumuzun da yıl birinciliklerini elde eden ve aynı zamanda bir önceki yılın da şampiyonu olan usta CUMHUR BEKTÜRE, böylelikle bir final eşleşmesine de gerek kalmaksızın WBF-Türkiye Çarşamba Buluşmaları Ortak Şampiyonluğu ünvanını, ardarda ikinci kez kazanmayı başarmıştır.

Bektüre, bu dereceleri ile Büyük Final 2016 aktivitesinin ön eleme tablolarında 2 hak elde ederken, kazandığı heybetli şampiyonluk kupası yanında toplam +3300 ödül puanının da sahibi olmuştur.

WBF-Türkiye Organizasyonu şampiyon ismi tebrik eder, önümüzdeki günlerde başlangıç verilecek olan 2017 Çarşamba Buluşmaları`nda tüm katılımcılara başarılar diler.


WBF-Türkiye 2016 Çarşamba Buluşmaları
Yakın Takip & Yıldırım Ortak Şampiyonu
CUMHUR BEKTÜRE

2016 Çarşamba Buluşmaları Final Eşleşme Detayları için tıklayınız.

2016 Çarşamba Buluşmaları Toplu Sonuçları için tıklayınız.

2011-2016 Perşembe Buluşmaları Arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 22.01.2017 Saat: 02:19 (94 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

Tavlaseverlerin Ayrıcalıklı Birlikteliği

 
 
Richard Lukas Anısına

 
 

 
 
2017 Faaliyet Takvimleri

2017 WBF-Türkiye
2017 Uluslararası


 
 

 
 
Ödüller & Ödül Puanı Kataloğu

 
 

 
 
Anket

WBF-Türkiye`nin aşağıdaki yerli faaliyetlerinden hangisini favoriniz olarak değerlendirirsiniz?

İstanbul Bölge
Ankara Bölge
Bodrum Açık
Kdz. Ereğli Bölge
Bursa Bölge
Antalya Açık
Kocaeli Bölge
Edirne Bölge
Akdeniz Açık
İstanbul Açık
Sezonluk Modern Tavla Ligleri + Karma Turnuvalar
Büyük Final AktivitesiSonuçlar
Anketler

Toplam Oy: 1722
Yorum: 0
 
 

 
 
Back-Gammon.TV

 
 

 
 
WBF-Türkiye İstatistikleri

2017 Tavla Turu
UP Genel Sıralama
MT Genel Sıralama
GT Genel Sıralama
Turnuva Rekorları
Dünya Şampiyonları
 
 

 
 
Etkinlikler

IX. Bursa
I. Kazan Açık
VII. Kocaeli
2017 İstanbul Açık
XXVIII. İstanbul
2016 Dubrovnik GP
VIII. Bursa
MCBA 1. Yıldönümü
2016 MERİT Açık
2016 EUBGF Takım
VIII. Edirne
19. Avusturya Açık
XI. Bodrum Açık
X. Gürcistan Açık
41 Burda 2016
2016 Kapadokya
2016 Dünya Şamp.
SHEMALL 2016
VII. Antalya Açık
Allianz 2016
Tiflis 2016
X. Kdz. Ereğli
2016 Avrupa Şamp.
XII. Ankara
VI. Kocaeli
2016 İstanbul Açık
XXVII. İstanbul
VII. Bursa
2015 MERİT Açık
X. Milano Açık
VI. Antalya Açık
18. Avusturya Açık
VII. Edirne
IX. Gürcistan Açık
Sibenik 2015
IX. Kdz. Ereğli
2015 Dünya Şamp.
XXVI. İstanbul
SHEMALL 2015
X. Bodrum Açık
Allianz 2015
Sochi Cup 2015
Saraybosna 2015
Akdeniz 2015
2015 Avrupa Şamp.
27. İskandinav Açık
V. Kocaeli
2015 Kuzey Kıbrıs
III. Cannes Winter
XI. Ankara
2015 İstanbul Açık
XXV. İstanbul
VI. Bursa
2014 MERİT Açık
V. Antalya Açık
XVII. Avusturya Açık
IX. Bodrum Açık
VIII. Gürcistan Açık
VIII. Kdz. Ereğli
XXIV. İstanbul
SHEMALL 2014
VI. Edirne
Allianz 2014
Akdeniz 2014
2014 Avrupa Şamp.
IV. Kocaeli
2014 Kuzey Kıbrıs
II. Cannes Winter
X. Ankara
2014 İstanbul Açık
XXIII. İstanbul
IBC 2013
SHEMALL 2013
2013 Las Vegas
III. Kocaeli
2013 MERİT Açık
XVI. Avusturya Açık
VIII. Bodrum Açık
VII. Gürcistan Açık
VII. Kdz. Ereğli
XXII. İstanbul
Akdeniz 2013
Allianz 2013
V. Edirne
2013 Avrupa Şamp.
V. Bursa
IX. Ankara
2013 İstanbul Açık
XXI. İstanbul
II. Kocaeli
XV. Avusturya Açık
IBC 2012
VII. Bodrum Açık
VI. Gürcistan Açık
2012 Dünya Şamp.
XX. İstanbul
Akdeniz 2012
Allianz 2012
IV. Antalya Açık
Porto Carras 2012
2012 Avrupa Şamp.
IV. Bursa
VIII. Ankara
2012 İstanbul Açık
DalyanClub 2011
XIX. Geleneksel
IV. Edirne
I. Kocaeli
XIV. Avusturya Açık
IBC 2011
VI. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2011
VI. Kdz. Ereğli
XVIII. Geleneksel
2011 Global TT
Japonya Yardım
Akdeniz 2011
Allianz 2011
2011 Avrupa Şamp.
III. Antalya Açık
III. Bursa
VII. Ankara
2011 İstanbul Açık
XVII. Geleneksel
Yanya 2010
III. Edirne
SHEMALL 2010
XIII.Avusturya Açık
V. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2010
V. Kdz. Ereğli
2010 Dünya Şamp.
I. Menton Open
Gaziemir 2010
XVI. Geleneksel
Akdeniz 2010
Allianz 2010
II. Antalya Açık
2010 Avrupa Şamp.
Yaşlılar Haftası 2010
Selanik Mart 2010
II. Bursa
VI. Ankara
2010 İstanbul Açık
XV. Geleneksel
II. Edirne
SHEMALL 2009
XII. Avusturya Açık
IV. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2009
IV. Kdz. Ereğli
Silivri Fest 2009
III. Nice Open
FORUM 2009
XIV. Geleneksel
II. İzmir
Allianz 2009
Silivri Gençlik 2009
I. Antalya Açık
2009 Avrupa Şamp.
I. Bursa
V. Ankara
XIII. Geleneksel
I. Edirne
Türk Telekom 2008
III. Bodrum Açık
XI. Avusturya Açık
II. Nice Open
III. Kdz. Ereğli
Dacia 2008
Gaziemir 2008
XII. Geleneksel
2008 Avrupa Şamp.
Pirelli 2008
I. İzmir
Yaşlılar Haftası 2008
Renault 2008
IV. Ankara
II. Bodrum Açık
X. Avusturya Açık
XI. Geleneksel
III. FIAT Life Arena
I. Nice Open
II. Kdz. Ereğli
II. FIAT Life Arena
2007 Avrupa Şamp.
X. Geleneksel
Yaşlılar Haftası 2007
III. Ankara
I. Kdz. Ereğli
III. Lucien Barriére
IX. Geleneksel
I. Bodrum Açık
I. FIAT Life Arena
M1 TEPE III. BVÇTT
2005 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2005
VIII. Geleneksel
II. Salzburg Open
II. Ankara
VII. Geleneksel
II. Lucien Barriére
I. Göltürkbükü
M1 TEPE II. BVÇTT
VI. Geleneksel
2004 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2004
I. Salzburg Open
FIAT Tavla 2004
III. Bitez Açık
I. Ankara
I. Lucien Barriére
V. Geleneksel
M1 TEPE BVÇTT
IV. Geleneksel
Danışman Çiftler
İTÜ Tavla 2003
II. Velden Open
Sim Cafe 2
Sim Cafe 1
2002 Avrupa Şamp.
III. Geleneksel
II. Geleneksel
I. Geleneksel
 
 

 
 
Albüm

IX. Bursa
I. Kazan Açık
VII. Kocaeli
2017 İstanbul Açık
XXVIII. İstanbul
2016 Dubrovnik GP
VIII. Bursa
MCBA 1. Yıldönümü
2016 MERİT Açık
2016 EUBGF Takım
VIII. Edirne
19. Avusturya Açık
XI. Bodrum Açık
X. Gürcistan Açık
41 Burda 2016
Kapadokya 2016
2016 Dünya Şamp.
SHEMALL 2016
VII. Antalya Açık
Allianz 2016
Tiflis 2016
X. Kdz. Ereğli
2016 Avrupa Şamp.
XII. Ankara
VI. Kocaeli
2016 İstanbul Açık
XXVII. İstanbul
VII. Bursa
2015 MERİT Açık
VI. Antalya Açık
18. Avusturya Açık
VII. Edirne
IX. Gürcistan Açık
Sibenik 2015
IX. Kdz. Ereğli
2015 Dünya Şamp.
XXVI. İstanbul
SHEMALL 2015
X. Bodrum Açık
Allianz 2015
Sochi Cup 2015
Saraybosna 2015-2
Saraybosna 2015-1
Akdeniz 2015
2015 Avrupa Şamp.
27. İskandinav Açık
V. Kocaeli
2015 Kuzey Kıbrıs
III. Cannes Winter
XI. Ankara
2015 İstanbul Açık
XXV. İstanbul
VI. Bursa
2014 MERİT Açık
V. Antalya Açık
XVII. Avusturya Açık
IX. Bodrum Açık
VIII. Gürcistan Açık
VIII. Kdz. Ereğli
XXIV. İstanbul
SHEMALL 2014
VI. Edirne
Allianz 2014
Akdeniz 2014
2014 Avrupa Şamp.
IV. Kocaeli
2014 Kuzey Kıbrıs
II. Cannes Winter
X. Ankara
2014 İstanbul Açık
XXIII. İstanbul
SHEMALL 2013
2013 Las Vegas
III. Kocaeli
2013 MERİT Açık
XVI. Avusturya Açık
VIII. Bodrum Açık
VII. Gürcistan Açık
VII. Kdz. Ereğli
XXII. İstanbul
Akdeniz 2013
Allianz 2013
V. Edirne
2013 Avrupa Şamp.
V. Bursa
IX. Ankara
2013 İstanbul Açık
XXI. İstanbul
II. Kocaeli
XV. Avusturya Açık
IBC 2012 Seçmeleri
VII. Bodrum Açık
VI. Gürcistan Açık
2012 Dünya Şamp.
XX. İstanbul
Akdeniz 2012
Allianz 2012
IV. Antalya Açık
Porto Carras 2012
2012 Avrupa Şamp.
IV. Bursa
VIII. Ankara
2012 İstanbul Açık
DalyanClub 2011
XIX. Geleneksel
Pray For Turkey
IV. Edirne
I. Kocaeli
XIV. Avusturya Açık
IBC 2011 Seçmeleri
VI. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2011
VI. Kdz. Ereğli
XVIII. Geleneksel
2011 Global TT
Japonya Yardım
Akdeniz 2011
Allianz 2011
2011 Avrupa Şamp.
III. Antalya Açık
III. Bursa
VII. Ankara
2011 İstanbul Açık
XVII. Geleneksel
Yanya 2010
III. Edirne
SHEMALL 2010
XIII. Avusturya Açık
V. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2010
V. Kdz. Ereğli
2010 Dünya Şamp.
I. Menton Open
Gaziemir 2010
XVI. Geleneksel
Akdeniz 2010
Allianz 2010
II. Antalya Açık
2010 Avrupa Şamp.
Yaşlılar Haftası 2010
Selanik Mart 2010
II. Bursa
VI. Ankara
2010 İstanbul Açık
XV. Geleneksel
II. Edirne
SHEMALL 2009
XII. Avusturya Açık
IV. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2009
IV. Kdz. Ereğli
Silivri Fest 2009
III. Nice Open
FORUM 2009
XIV. Geleneksel
II. İzmir
Allianz 2009
Silivri Gençlik 2009
I. Antalya Açık
2009 Avrupa Şamp.
I. Bursa
V. Ankara
XIII. Geleneksel
I. Edirne
Türk Telekom 2008
III. Bodrum Açık
XI. Avusturya Açık
II. Nice Open
III. Kdz. Ereğli
Dacia 2008
Gaziemir 2008
XII. Geleneksel
2008 Avrupa Şamp.
Pirelli 2008
I. İzmir
Yaşlılar Haftası 2008
Renault 2008
IV. Ankara
II. Bodrum Açık
X. Avusturya Açık
XI. Geleneksel
III. FIAT Life Arena
I. Nice Open
II. Kdz. Ereğli
II. FIAT Life Arena
2007 Avrupa Şamp.
X. Geleneksel
Yaşlılar Haftası 2007
III. Ankara
I. Kdz. Ereğli
III. Lucien Barriére
IX. Geleneksel
I. Bodrum Açık
I. FIAT Life Arena
M1 TEPE III. BVÇTT
2005 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2005
VIII. Geleneksel
II. Salzburg Open
II. Ankara
VII. Geleneksel
2004 İsveç Açık
II. Lucien Barriére
I. Göltürkbükü
M1 TEPE II. BVÇTT
VI. Geleneksel
2004 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2004
I. Salzburg Open
FIAT Tavla 2004
III. Bitez Açık
I. Ankara
I. Lucien Barriére
V. Geleneksel
M1 TEPE BVÇTT
IV. Geleneksel
Danışman Çiftler
İTÜ Tavla 2003
II. Velden Open
Sim Cafe 2
Sim Cafe 1
Kutlama Toplantısı
2002 Avrupa Şamp.
III. Geleneksel
II. Geleneksel
I. Geleneksel
 
 

 
 
Organizasyon


 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.048 Saniye