Hoşgeldiniz: WBF Türkiye
Ara
Ana-Sayfa · Konular · Dosyalar · Hesabiniz · Forum · Top 10
 
 


 
 
WBF 31 Yaşında!

 
 

 
 
EUBGFOrganizasyonumuz, EUBGF'in Türkiye resmi temsilcisidir.
 
 

 
 
Online Aplikasyon
BackgammonAceDünya Yıldızlarıyla
Tavla Oynayın!
 
 

 
 
Ana Menü

· Ana Sayfa
· Anketler
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Haber Gönder
· Hesabınız
· Konular
· Linkler
· Tavsiye Edin
· Ziyaretçi İstatistiği
 
 

 
 
Şu anda sitede

Şu an sitede, 22 ziyaretçi ve 2 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 
 

 
 
Site İçi Arama 
 

 
 
Bağlan

Nickname

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.
 
 

 
 
Uzman TV

 
 

 
 
Nasıl TV

 
 

 
 
Modern Tavla ve WBF

Modern Tavla Nedir
WBF Nedir
WBF Kuralları
Oyuncu Dekaloğu
WBF-Türkiye Org.
Üye Kayıt Formu
WBF-Türkiye Rozeti
Basında Tavla&WBF
Sizin Yorumlarınız
 
 

 
 
2017 Çarşamba Buluşmaları

 
 

 
 
WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri ve Arşivler

Lig Kuralları
Turnuva Kuralları
BEZMA Sistemi
Mayıs-Haziran 2017
Lig Sezonları Arşivi
Hafta İçi Arşivi
Tavla Turu Arşivi
Teorik Tavla Arşivi
Büyük Final Arşivi 
 

 
 
Elit Master 2017

 
 

 
 
Partnerlerimiz

 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye, 2017 Ulusal Tavla Turu`nun Dördüncü Etabı İçin İstanbul`da...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca İstanbul`da yılda iki defa düzenlenen, ilk günden bugüne her defasında artan iştirak ile yurdun birçok noktasından gelen tavla ustalarının artık paha biçilmez bir ünvan haline gelmiş olan WBF-Türkiye İstanbul Bölge Tavla Şampiyonluğu için yarıştığı ve bu yıl yine yüksek katılımcı adetlerine ulaşması beklenen WBF-Türkiye XXIX. İstanbul Tavla Şampiyonası için kayıtlar açılmıştır.

WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun dördüncü etabı olan ve 2017 yılı itibariyle revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000TL`yi aşkın değerde armağanların da sahiplerini bulacağı bu zorlu şampiyona, 08-09 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul organizasyonlarımızın beğenilen ev sahibi Armada Hotel`de gerçekleştirilecektir.

18 yaşını doldurmuş tüm tavlaseverlere açık olan, WBF-Türkiye patentli Modern Takipli Çift Eliminasyon Stili Ana Aktivite yanında “Geleneksel”, “Danışman Çiftler”, “Havuz”, “Ekstra Kazanç”, “Bayanlar Özel”, “Jackpot”, “1-Puan” ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonlarıyla zenginleştirilen şampiyonanın Ana Aktivite ve Geleneksel aksiyonları sınırlı kontenjana sahip olup, bu aksiyonlara WBF-Türkiye destekçi üyelerinin katılım öncelikleri vardır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, ilgili tavlaseverlerin zaman kaybetmeden kayıtlarını yaptırmalarını önerir, şehir dışından gelecek katılımcıların konaklama ile ilgili taleplerini kayıt esnasında mutlaka bildirmelerini önemle rica eder, 08 Temmuz sabahı, tarihi Sultanahmet yarımadasının kalbinde yer alan, eşi bulunmaz manzaralı terası, lezzetli mutfağı, bugünün konforunu geçmişin atmosferi ile birleştiren iç ve dış dekoru yanında birinci sınıf hizmet anlayışıyla bir kez daha tavlaseverleri ağırlamaya hazırlanan Armada Hotel`in büyüleyici ortamında, WBF-Türkiye XXIX. İstanbul Tavla Şampiyonası`nda buluşarak bu heyecanlı haftasonunu birlikte geçirmeyi diler.

Turnuva İlanı için tıklayınız.

Turnuva Kuralları için tıklayınız.

Şehir dışından gelecek katılımcılar için önerilen konaklama detayları için tıklayınız.

Armada Hotel Krokisi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 31.05.2017 Saat: 16:27 (75 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Modern Tavla Ligleri`nde Mart-Nisan 2017 Sezonu Tamamlandı...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Edirne, Antalya, Bursa ve Kocaeli`de eş zamanlı yürütülen ve bu sezon itibariyle ikili averaj önceliği sistemine geçilen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri`nde Mart-Nisan 2017 Sezonu, 21 Mayıs tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 16 yıldız ismin yer aldığı İstanbul Altın Küme`de usta BURAK ÇULHACI sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunu devralırken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme`nin final eşleşmesinde rakibi ileri usta Seda Koç karşısında 2-0`lık skorla galip gelmeyi başaran uzman HÜSEYİN ÇETİNTAŞ kariyerinin ilk küme şampiyonluğuna ulaşmıştır. Toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme`de mutlu sona ulaşan taraf ise, bir süre ara verdiği liglere flaş bir dönüş yaparak sezon finalindeki rakibi ileri oyuncu Deniz Bal karşısında elde ettiği 2-1`lik galibiyetle gülen usta SEDAT SORGÜVEN olmuştur.

Mart-Nisan 2017 Sezonluk Karma Turnuvalar`ın toplam 25 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise usta BABÜR EREN, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi ileri uzman İsmail Bilgili karşısında ilk finali 2/16 yitirse de, büyük çekişmeyle geçen son finali 16/13`lük skorla kazanmayı başararak şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANKARA:
Toplam 23 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme´nin final eşleşmesinde, bir önceki sezonun II. Küme finalisti olup yükselişini devam ettiren ileri oyuncu ALİ PARMAKSIZ, rakibi uzman Ahmet Ercan karşısında 2-0`lık final skoruyla galip gelerek sezon şampiyonluğuna ulaşırken, toplam 31 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme`nin final eşleşmesinde ise rakibi Mehmet Taran karşısında 2-1`lik skorla galip gelen METİN YILDIZ kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme`de uzman U. İLHAMİ ÖZDEN sezonu ikili averaj farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğuna yerleşirken, toplam 14 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme`de ise ileri uzman NESRİN BECERİCİ yine ikili averaj farkıyla mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2017 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2017 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Edirne Küme`de bu sezon itibariyle bölgenin lig direktörlüğü görevini de devralmış olan usta AHMET DENİZ sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANTALYA:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme´nin final eşleşmesinde aynı zamanda bir önceki sezonun da finalisti olan ileri oyuncu CEM ÇIRAKOĞLU, rakibi ileri oyuncu Turan Uğurlu karşısında birbirinden çekişmeli maçlar nihayetinde 2-0`lık final skoruyla galip gelerek bu kez zirveyi kaptırmazken, toplam 25 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme`nin final eşleşmesinde mutlu sona ulaşan taraf ise, rakibi Halil İbrahim Atasoy karşısında 2-0`lık skorla galip gelerek kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde eden İSMET ABDİK olmuştur.

BURSA:
Toplam 17 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme`de bölgenin bilindik isimlerinden MUSTAFA DİKGÖZ sezonu ikili averaj farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunun yeni sahibi olmuştur.

KOCAELİ:
Toplam 24 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kocaeli Küme`nin büyük çekişmeye sahne olan final eşleşmesinde tecrübeli rakibi usta Güral Bulut karşısında 2-0`lık skorla galip gelmeyi başaran ileri oyuncu AHMET AYAN zirveye ulaşarak kariyerinin ilk sezon şampiyonluğunu elde etmiştir.

KUZEY KIBRIS:
Bu bölgemizde Mart-Nisan 2017 Sezonu oynanmamıştır.

Mart-Nisan 2017 Sezonu Detayları için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Ustalık Puanı Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Lig Kuralları için tıklayınız.

Karma Turnuva Kuralları için tıklayınız.

Geçmiş Sezon Arşivleri için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 23.05.2017 Saat: 23:28 (60 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF Organizasyonu, Gürcistan Dünya Kupası ile Bir Kez Daha Dünya Gündeminde...

Gürcistan Modern Tavla Kulübü ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, Gürcistan`ın sektördeki lider kurumu Adjarabet sponsorluğunda, WBF 2017 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun beşinci etabı olarak bu yıl ikinci kez tertiplenen 2017 Gürcistan Dünya Kupası, 10-14 Mayıs 2017 tarihlerinde, Tiflis`in merkezinde yer alan lüks Marriott Tbilisi Hotel`de gerçekleştirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl toplam 20 ülkeden (ABD, Almanya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Finlandiya, Gürcistan, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Lübnan, Macaristan, Rusya, Türkiye, Ukrayna) 209 oyuncunun yüksek adetteki katılımıyla birçok dünya yıldızının bir kez daha buluştuğu organizasyon, Üçlü Eliminasyon modeli Ana Kademe ve dört kademeli Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında yine Üçlü Eliminasyon modelinde oynanan "Dünya Takımlar Turnuvası", "Danışman Çiftler”, "500€ Super Jackpot", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası" ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 170bin USD`yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşmıştır.

Toplam 164 birbirinden güçlü oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi`nin tam 14 turda nihayetlenen ana kademe finalinde, şampiyonada yıldızlaşan Ermenistan takımından TSARUK MANUKYAN, Gürcistan`ın başarılı isimlerinden Revazi Tskhovrebashvili karşısında 9-1`lik net skorla galip gelerek takdire şayan bir zafere ulaşmış ve şampiyonanın zirvesine yerleşmiştir.

Toplam 14 ülke takımının iştirakiyle gerçekleşen ve şampiyonun tam 10 tur nihayetinde belli olduğu Dünya Takımlar Turnuvası`nda ise, güçlü rakibi Gürcistan-1 karşısında 1 eksik mağlubiyetle avantajlı çıktığı finalde ilk eşleşmeyi 2-3 kaybetse de, ikinci eşleşmeden 4-1 galip ayrılan ERMENİSTAN-2 (Khachik Melikyan, Levon Vardapetyan, Tsaruk Manukyan, Armen Tsaturyan, Eduard Nazaryan, Armen Muradyan) ipi göğüsleyerek şampiyonluk kupasını evine götüren ülke olmuştur.

Şampiyonada yer alan Türk oyuncu grubu da çeşitli kategorilerde mücadele etmiş, İstanbul`dan usta Kemal Okal Masters kategorisi Son Şans-2 kademesini kazanmayı başarmıştır.

15 Mayıs 2017 itibariyle yurda dönen Türk oyuncu grubumuzun tüm mensuplarını, organizasyonun ana direktörü sıfatıyla şampiyonanın başarıyla tamamlanmasını sağlayarak Gürcistan Dünya Kupası`nın dünyanın sayılı tavla organizasyonları arasındaki yerini perçinlemesine vesile olan temsilcimiz Arda Fındıkoğlu`nu ve organizasyona ev sahipliği yapan tüm kurumları WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


*** 2017 Gürcistan Dünya Kupası Onur Tablosu ***

Şampiyona Sonuçları için tıklayınız.

Dünya Takımlar Turnuvası Nihai Sıralaması için tıklayınız.

Masters Kategorisi Nihai Sıralaması için tıklayınız.

Masters Kategorisi Ana Kademe Final Videosu için tıklayınız.

Şampiyonadan Fotoğraflar için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 21.05.2017 Saat: 01:35 (88 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları WBF-Türkiye, 2017 Akdeniz Açık`ta Bir Kez Daha Dünya Yıldızlarını Ağırladı...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca WBF 2017 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun dördüncü etabı olarak Antalya`da tertiplenen WBF-Türkiye 2017 Uluslararası Akdeniz Açık Modern Tavla Şampiyonası, 28-30 Nisan 2017 tarihlerinde, yurdun çeşitli noktalarından gelen WBF-Türkiye dostları ile aralarında dünya çapında isimlerin de yer aldığı yabancı yıldızların bir araya geldiği, toplam 11 ülkeden (Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Güney Afrika, İngiltere, İran, İsrail, KKTC) 72 kişilik katılımla gerçekleşmiştir.

WBF`nin standart yürütümünün birebir uygulanmasıyla Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinden oluşan tek kategori Ana Aktivite yanında “Akdeniz 2017 Danışman Çiftler”, “Isınma”, “869BG Yıldırım”, “1-Puan”, “Havuz”, “Tavla İçin Tavla”, “Kıbrıs`a Davet”, “Bayanlar Özel” ve organizasyonun kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine yönelik “Elit Kulüp Özel” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 10 kategoride oynanan kapsamlı organizasyon, üç gün boyunca toplam 36 saatlik süre sonucunda başarıyla tamamlanmıştır.

Antalya`daki yeni ev sahibimiz Kervansaray Lara Hotel`in konforlu ortamında gerçekleşen ve baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 61 kişilik iştirak alan ana aktivite ana kademe finalinde, İngiltere`nin dünya standardındaki oyuncularından ileri uzman WAYNE FELTON, aynı zamanda "Kıbrıs`a Davet #1" yan aktivitesini kazanarak şampiyonada yıldızlaşan, camiamızın yüksek kariyerli ismi Antalya`dan usta Cengiz Ergin karşısında toplam 120 dakika ve 17 el nihayetinde 17-10`luk net skorla galip gelerek zirveye ulaşırken, böylelikle birçok tavlaseverin hayallerini süsleyen paha biçilmez WBF-Türkiye 2017 Akdeniz Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuş ve Kasım 2017`te KKTC`de gerçekleşecek 5. MERİT Açık ile önümüzdeki bir yıl içerisinde kendi seçeceği bir WBF organizasyonunda bedelsiz ulaşım ve konaklama ile bu organizasyonların ana aktivitelerine “Master” seviyesinden katılım haklarını da elde etmiştir.

İkiyıldız Kristal, 869BG, Merit Park Hotel ve ev sahibi Kervansaray Lara Hotel sponsorluklarında gerçekleşen organizasyonun dikkat çeken diğer isimleri, elde ettiği "Akdeniz 2017 Danışman Çiftler" ve "1-Puan" şampiyonluklarına ilaveten "Kıbrıs`a Davet #2" yan aktivitesinde de final oynayarak şampiyonayı 3 derece ile tamamlayan İsrail`den uzman Adam Prager, Ana Aktivite`de yarı final oynarken "Kıbrıs`a Davet #2" yan aktivitesini kazanmayı başaran İsrail`den ileri usta Shimon Kagan, Ana Aktivite`nin "Son Şans" kademesini kazanıp aynı zamanda "Isınma" yan aktivitesinde de finalist olan İstanbul`dan ileri usta Seda Koç ve "869BG Yıldırım" yan aktivitesinde birinci olurken "Kıbrıs`a Davet #1" yan aktivitesinde de final oynayan İstanbul`dan usta Mahir Kasuto olurlarken, şampiyonada tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 24bin TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlarla ödüllendirilmişlerdir.

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun bir kez daha yerli ve yabancı ustaları Türkiye`de buluşturduğu şampiyonanın tüm iştirakçilerine, faaliyetin başarısındaki katkıları için organizasyon partnerimiz Holiday C&N Travel yetkilisi Sn. Nurten Ötenkaya`ya ve organizasyonumuzun dünyanın en saygın yürütümlerine denk kabul edildiği bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkese bir kez daha şükranlarımızı sunar, faaliyetimize gösterdikleri ilgiden ötürü tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


2017 Akdeniz Açık İlk Dört

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Turnuva Albümü için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 4.05.2017 Saat: 01:16 (113 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Serhat Şehri Edirne`nin 2017 Yılı Şampiyonları Belirlendi...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca Edirne`de yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun üçüncü etabı olan WBF-Türkiye IX. Edirne Tavla Şampiyonası, 08-09 Nisan 2017 tarihlerinde, ülkemizin çeşitli şehirleri ve komşu ülkelerden, toplam 6 farklı noktadan (Edirne, İstanbul, Kocaeli, Bodrum, Bulgaristan, Yunanistan) 104 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu yıl bir kez daha ev sahibimiz Margi Hotel`in lüks ortamında buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Serhat Şehri`nin yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan ve renkli bir ödül töreni ile nihayetlenen şampiyonanın toplam 64 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla finalinde, aynı zamanda "Elit Kupa" yan aktivitesini de kazanmayı başaran İstanbul`dan usta KEMAL OKAL, bir önceki tur etabının da ana aktivite üçüncüsü olan ve Galipler Grubu finalinde mağlup olduğu rakibi Kocaeli`den usta Güral Bulut karşısında 80 dakikalık ilk final mücadelesini 13/4, 55 dakikalık son final mücadelesini ise 9/7 kazanmayı başararak zirveye ulaşmış ve böylelikle WBF-Türkiye 2017 Edirne Bölge Şampiyonluğu ünvanının sahibi olmuştur.

Şampiyonanın toplam 30 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise, bir önceki tur etabında bu kategoriyi üçüncü tamamlamış olan ve aynı zamanda "Elit Kupa" yan aktivitesinde de final oynayarak alkış alan Kocaeli`den uzman MUSTAFA AYDIN, rakibi Edirne`den ileri oyuncu Levent Drin karşısında 60 dakika süren mücadeleyi 9/1`lik sürklase skorla kazanarak, ardarda 6 galibiyetle namağlup zafere ulaşan isim olmuştur.

Lüks ortamı yanında faaliyet boyunca verilen güleryüzlü ve yüksek kaliteli hizmet ile yine beğeni alan ev sahibimiz Margi Hotel yanında İkiyıldız Kristal, Helena Tavla, Yenigün Tavla, 869BG, Bodrum Delfi Hotel ve Kıbrıs Merit Park Hotel partnerliklerinde düzenlenen, "Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kupa” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken diğer isimleri, oynadığı iki yan aktivite finali ("Jackpot"&"1-Puan") ile İstanbul`dan usta Cumhur Bektüre yanında, "Danışman Çiftler" yan aktivitesinde ardarda iki yıl şampiyon olarak ünvanlarını koruyan İstanbul`dan ileri uzman Erol Özsoy ile ileri oyuncu Ömer Aykut Sorgüven ikilisi ve yine "Danışman Çiftler" yan aktivitesini ardarda iki yıl finalist tamamlayan Bulgaristan`dan ileri uzman Iancho Hristov olurlarken, tüm dereceye girenler, ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, özellikle şehir dışından gelen misafirlerimizin ağırlanması konusundaki kıymetli katkıları için Edirne grubumuzun kıymetli mensuplarına, Margi Hotel üst yönetimine ve başta kardeş Bulgaristan`dan gelerek şampiyonaya renk katan 11 kişilik oyuncu grubunun tüm bireyleri olmak üzere organizasyonda yer alan tüm tavlasever dostlarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.


IX. Edirne Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 12.04.2017 Saat: 01:28 (93 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Yeşil Bursa, 2017 Yılı Şampiyonlarını Buldu...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nca Bursa`da yılda bir defa düzenlenen bölge şampiyonalarının 2017 aktivitesi ve WBF-Türkiye 2017 Ulusal Tavla Turu`nun ikinci etabı olan WBF-Türkiye IX. Bursa Tavla Şampiyonası, 18-19 Mart 2017 tarihlerinde, toplam 8 farklı noktadan (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, KKTC) 105 kişilik katılım hacmiyle gerçekleşmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Şampiyona için Bursa`daki ev sahibimiz Anatolia Hotel`in şehir manzarasına nazır çatı salonunda bir kez daha buluşan tavlaseverler, iki gün yaklaşık 25 saat boyunca Yeşil Bursa`nın yeni bölge şampiyonu olabilmek için mücadele etmişlerdir.

Baştan sona internetten canlı yayınlanan şampiyonanın toplam 67 kişilik iştirak alan ana aktivite modern tavla kategorisinin şampiyonada birden fazla derece ile yıldızlaşan iki ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde, özellikle son dönemde isminden söz ettirmekte olan İstanbul`dan usta BABÜR EREN, aynı zamanda "Havuz" yan aktivitesini de kazanmayı başaran yine İstanbul`dan ileri usta Seda Koç karşısında toplam 80 dakika süren ilk final müsabakasını 13/7`lik net skorla galip tamamlayarak, ardarda 7 maçlık galibiyet serisiyle namağlup zirveye ulaşmış ve WBF-Türkiye Bursa Bölge Şampiyonluğu ünvanının yeni sahibi olmuştur. Eren`in, aynı zamanda son iki tur etabında şampiyonlukla tamamladığı "Elit Kupa" yan aktivitesinde bu kez de final oynayarak erişilmesi güç bir rekora imza atması da ayrıca alkış almıştır.

Şampiyonanın toplam 32 kişilik iştirak alan geleneksel tavla aktivitesinin finalinde ise KKTC`den ileri oyuncu NECMETTİN SALTKAYA, camiamızın en yüksek kariyerli isimlerinden İstanbul`dan uluslararası usta Sabri Büyüksoy karşısında baştan sona önde götürdüğü ve son dört elini ardarda marslarla kazanarak zafere uzandığı toplam 40 dakikalık mücadele sonucunda 9/2`lik açık ara skorla galip gelerek ardarda 5 galibiyetle namağlup ipi göğüslemiştir. Saltkaya, aynı zamanda "Danışman Çiftler" ve "1-Puan" yan aktivitelerinde de final oynayarak şampiyonanın toplam üç dereceyle başlıca yıldızı olmuştur.

"Danışman Çiftler", "Havuz", "Jackpot", "1-Puan", "Ekstra Kazanç", "Bayanlar Özel" ve tüm UTT 2017 etaplarının kurumsal ev sahibi olan Elit Tavla Spor Kulübü Derneği üyelerine özel “Elit Kupa” yan aksiyonları ile zenginleştirilerek tam 9 ayrı kategoride oynanan şampiyonanın dikkat çeken bir diğer ismi, oynadığı iki yan aktivite ("Havuz" & "Jackpot") finali ile İstanbul`dan usta Gökhan Kazandağ olurken, rutin sponsorlarımız Kıbrıs Merit Park Hotel, Bodrum Delfi Hotel, İkiyıldız Kristal, Helena Tavla ve 869BG yanında beğenilen ev sahibimiz Anatolia Hotel ve bu yıl yine Bursa`dan başta Nilüfer Belediyesi olmak üzere Hayrish Junior, Best Ayakkabı, Bakış Çiçekçilik, Uludağ İçecek, Penguen Gıda, Yaymacılar Odası, Nazan Karaca ve Nurten Eyigöz`ün destekleriyle daha da güçlenen organizasyonda tüm dereceye girenler ünvan, kupa ve başarı sertifikaları yanında 2017 yılı itibariyle revize edilen ödüllendirme sistemi ile toplam 10.000TL`yi aşkın değerde çeşitli armağanlar ve ödül puanları ile ödüllendirilmişlerdir.

Turnuva fotoğraflarına "Albüm" köşemizden ulaşabileceğiniz şampiyonanın başarısında, baştan sona tüm aşamalardaki kıymetli katkıları ile en büyük paya sahip olan Bursa bölge direktörümüz Sn. Ece Tamer`e, misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları sunan Anatolia Hotel Genel Müdürü Sn. Alpay Güçlü`ye ve organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden ötürü şampiyonada yer alan tüm tavlasever dostlarımıza teşekkür ederiz.


IX. Bursa Bölge Modern&Geleneksel Onur Tablosu

Turnuva Sonuçları ve Eşleşme Tabloları için tıklayınız.

Ödül Töreni Videosu için tıklayınız.

2017 Ulusal Tavla Turu Puan Durumu`nun güncel hali için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Geleneksel Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 23.03.2017 Saat: 01:20 (108 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Rusya`daki Yeni Proje, 1. Kazan Açık Başarıyla Tamamlandı...

Rusya Tavla Federasyonu, RBGF ile Dünya Tavla Federasyonu, WBF merkez organizasyonumuzun işbirliğinde, WBF 2017 Golden Circuit uluslararası modern tavla turunun ikinci etabı olarak bu yıl ilk kez tertiplenen 1. Kazan Açık Modern Tavla Şampiyonası, 08-12 Mart 2017 tarihlerinde, Rusya`ya bağlı özerk Tataristan Cumhuriyeti`nin başkenti Kazan`ın merkezinde yer alan lüks Ramada City Center Hotel`de gerçekleştirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl ilk kez düzenleniyor olmasına rağmen, gerek organizasyonumuzun güvenilirliği, gerekse yüksek ödül miktarının cezbettiği, toplam 18 ülkeden (Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İngiltere, İran, İsrail, Japonya, Lübnan, Moldova, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan) 104 oyuncunun katılımıyla dünya yıldızlarını buluşturan organizasyon, Üçlü Eliminasyon modeli Ana Kademe ve ilk kez başarıyla uygulanan dört kademeli Son Şans yürütümlerinden oluşan iki kategori (Masters&Intermediates) Ana Aktivite yanında "Amatör", "Danışman Çiftler”, "500$ Super Jackpot", "Yıldırım", “1-Puan”, "Bayanlar Turnuvası", "Takım Etkinlikleri" ve çeşitli mini “Jackpot” yan aktiviteleriyle toplam 97bin USD`yi aşkın değerde ödül havuzuna ulaşmış, dünyanın 1 numaralı devi Masayuki Mochizuki`nin şampiyona esnasında gerçekleşen ilgi çekici semineri de şampiyonaya ayrıca renk katmıştır.

Toplam 74 birbirinden güçlü oyuncunun yer aldığı Masters Kategorisi`nin iki Ermeni ustayı karşı karşıya getiren ana kademe finalinde, geri turlarda da mağlup ettiği ve aynı zamanda "Danışman Çiftler" kategorisinde de final oynayarak şampiyonada yıldızlaşan Artur Muradyan karşısında 9-6`lık galibiyetle zafere ulaşan LEVON PETROSYAN, ardarda 12 maçlık namağlup seriyle şapka çıkartılacak bir başarıya ulaşmış ve ezici bir üstünlükle şampiyonanın zirvesine yerleşmiştir.

Şampiyonada yıldızlaşan bir diğer isim, "Danışman Çiftler", "Yıldırım" ve "1-Puan" kategorilerinde üç ayrı şampiyonluğa ulaşmayı başaran Gürcistan`dan Nodari Gagua da ayakta alkışlanırken, organizasyonda yer alan tek Türk oyuncu olan ileri usta Abdullah Sorgüven`in, "1-Puan" ve partneri Lübnan`dan Ricardo Malas ile "Danışman Çiftler" kategorilerinde oynadığı yarı finaller camiamızı gururlandırmıştır.

14 Mart 2017 itibariyle yurda dönen ekibimizin tüm mensuplarını, organizasyonun ana direktörü sıfatıyla şampiyonanın hatasız tamamlanmasını sağlayarak Kazan Açık`ın henüz ilk yılında dünyanın sayılı tavla organizasyonları arasında yerini almasına vesile olan temsilcimiz Arda Fındıkoğlu`nu ve organizasyona ev sahipliği yapan tüm kurumları WBF-Türkiye ailesi adına en içten duygularla tebrik ederiz.


*** 1. Kazan Açık Onur Tablosu ***

Şampiyona sonuçları için tıklayınız.

Şampiyona albümü için tıklayınız.

Şampiyona maç kayıtları için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 13.03.2017 Saat: 22:07 (159 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Zorlu Büyük Final 2016 Maratonu Sona Erdi...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016 aktivitesi, İstanbul`da gerçekleşen ve internetten canlı yayınlanarak izleyenlerin tavlaya doyduğu heyecan dolu bir final serisi ile adına yakışır şekilde noktalanmıştır.

Aktivitenin 5 adet 11 sayılık müsabakadan oluşan ve İstanbul`dan iki yüksek kariyerli ismin toplam 160 dakikalık seyir zevki hayli yüksek mücadelesine sahne olan finali nihayetinde mutlu sona ulaşan taraf, yıl boyunca kazandığı çeşitli derecelerle 2016`nın mutlak yıldızlarından biri olan usta Cumhur Bektüre karşısında 11/7, 13/4 ve 11/1`lik açık ara skorlarla 3-0 galip gelmeyi başaran usta SERKAN KOÇ olurken, böylelikle paha biçilmez WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanı da sahibini bulmuştur. Koç, 2014`de kazandığı, 2015`te ise final oynadığı Büyük Final`de ardarda üçüncü kez final masasına oturarak ulaştığı zaferiyle organizasyonumuzun bu en değerli ünvanını iki defa kazanan ikinci oyuncu olmuş ve ayakta alkışlanacak büyük başarısıyla Türk modern tavla tarihine geçmiştir. Aktivitede usta Cumhur Bektüre ikincilik, İstanbul`dan ileri oyuncu Selçuk Arit üçüncülük, Antalya`dan usta Cengiz Ergin ise dördüncülük kürsüsünde yerlerini almışlardır.

WBF-Türkiye, 2016 yılı boyunca faaliyetlerimizde yer almış tüm katılımcılara ve ilgili bölgelerin lig direktörlerine katkılarından ötürü teşekkür ederken, şampiyon oyuncumuza 2017 Avrupa Şampiyonası ve 5. Merit Açık`ta başarılar diler.


WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonu
SERKAN KOÇ

Final müsabakalarının skor ilerleyişini görmek için tıklayınız.

Maç kayıtları için tıklayınız.

2016 Büyük Final Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 13.03.2017 Saat: 22:03 (109 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Büyük Final 2016`da Finalin Tarafları Belirlendi...

WBF-Türkiye Organizasyonu`nun 2016 yılı faaliyetlerinde elde ettikleri derecelere göre toplam 17 farklı kıstas göz önüne alınarak davet edilen isimlerin Aralık ayından beri WBF-Türkiye 2016 Modern Tavla Şampiyonluğu ünvanına ulaşmak yanında Nisan 2017`de Velden, Avusturya`da gerçekleşecek 2017 Avrupa Modern Tavla Şampiyonası ve Kasım 2017`de Girne, KKTC`de düzenlenecek 5. MERİT Açık Uluslararası Modern Tavla Şampiyonası`nda ulaşım, konaklama ve "Masters" kategorisinden katılım masrafları karşılanarak yer almak üzere kıyasıya mücadele ettikleri ve detaylı yürütüm modeliyle bu yıl yine emsali olmayan dev bir organizasyona dönüşen WBF-Türkiye Büyük Final 2016 aktivitesinin zorlu yarı final eşleşmeleri akabinde 11 sayılık 5 maçlı seri şeklinde oynanacak finalin tarafları belli olmuştur.

Büyük Final 2016`da yer almaya hak kazanan, 72´si İstanbul, 37`si Antalya, 27`si Ankara, 20`si Kocaeli, 17`si Bodrum, 16`sı Edirne, 14`ü Kuzey Kıbrıs, 12`si Bursa ve 1`i yurtdışı çıkışlı, toplam 216 oyuncu arasında finale ulaşmayı başaran ilk isim, ana tabloya ikisi Altın Küme Şampiyonluğu ve Ulusal Tavla Turu Şampiyonluğu kontenjanlarından direkt, biri ise İstanbul Bölge kontenjanından olmak üzere toplam 3 hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde yılın yıldız isimlerinden Antalya`dan usta Cengiz Ergin karşısında 8/13, 11/9 ve 12/7`lik skorlarla 2-1 galip gelerek finale uzanan İstanbul`dan usta Cumhur Bektüre olurken, ana tabloya biri Altın Küme Şampiyonluğu kontenjanından direkt, diğeri ise İstanbul Bölge kontenjanından olmak üzere 2 hakla dahil olan ve yarı final mücadelesinde İstanbul`dan ileri oyuncu Selçuk Arit`e karşı 12/8, 5/16 ve 13/8`lik skorlarla 2-1 galip gelmeyi başaran İstanbul`dan usta Serkan Koç da adını finale yazdırmıştır.

WBF-Türkiye Organizasyonu, finalist isimlere başarılar dilerken 12 Mart 2017 saat 14:30`da İstanbul Reşitpaşa Şahin Tepesi`nde oynanacak ve internetten de canlı yayınlanacak zorlu final serisini takip etmek üzere tüm tavlaseverlerin davetli olacağını ilgililerin bilgisine sunar.

2016 Büyük Final Ana Eşleşme Tablosu için tıklayınız.

2016 Büyük Final detayları için tıklayınız.

2004-2016 Büyük Final arşivi için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 11.03.2017 Saat: 00:58 (134 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

 
  Tavla Turnuvaları Modern Tavla Ligleri`nde Ocak-Şubat 2017 Sezonu Tamamlandı...

İstanbul, Ankara, Bodrum, Edirne, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Kuzey Kıbrıs`ta eş zamanlı yürütülen WBF-Türkiye Modern Tavla Ligleri`nde Ocak-Şubat 2017 Sezonu, 01 Mart tarihinde oynanan final müsabakalarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlar bölgelere göre aşağıdadır:

İSTANBUL:
Toplam 17 yıldız ismin yer aldığı İstanbul Altın Küme`de, başarı çizgisini her geçen gün yükseltmekte olan uzman ZAFER AKBIYIK sezonu averaj farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunun yeni sahibi olurken, toplam 20 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul I. Küme`nin iki tecrübeli ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde rakibi usta Haluk Ekrem Özalp karşısında çekişmeli maçlar nihayetinde 2-1`lik skorla galip gelmeyi başaran ileri usta ABDULLAH SORGÜVEN güçlü kariyerine yeni bir küme şampiyonluğu eklemiştir. Toplam 30 katılımcının iki grupta mücadele ettiği İstanbul II. Küme`de mutlu sona ulaşan taraf ise, rakibi uzman Kerim Bilge karşısında elde ettiği 2-1`lik galibiyetle gülen ileri usta SEDA KOÇ olmuştur.

Ocak-Şubat 2017 Sezonluk Karma Turnuvalar`ın toplam 18 kişilik katılımla oynanan İstanbul ayağının final eşleşmesinde ise ileri usta ARDA FINDIKOĞLU, Galipler Grubu finalinde de karşılaştığı rakibi usta Yalçın Şimşek karşısında ilk finali 7/11 yitirse de, son finali 15/11`lik skorla kazanmayı başararak şampiyonluğa ulaşmıştır.

ANKARA:
Toplam 18 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Ankara I. Küme´de aynı zamanda önceki iki sezonun da şampiyonu olan usta TANSEL DOĞAN sezonu puan farkıyla yine lider tamamlayıp ardarda üçüncü sezon zirvedeki yerini koruyarak alkış alırken, toplam 36 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Ankara II. Küme`nin bölgenin iki bilindik isminin mücadelesine sahne olan final eşleşmesinde ise rakibi ileri oyuncu Ali Parmaksız karşısında 2-0`lık skorla galip gelen ileri oyuncu ZAFER ÖNDER kariyerinin ilk küme şampiyonluğunu elde etmiştir.

BODRUM:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum I. Küme`de usta ERKAN VARLI sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayarak şampiyonluk koltuğunu yeniden devralırken, toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bodrum II. Küme`de ise CÜNEYT BARAN liglerdeki henüz ikinci sezonunda averaj farkıyla küme şampiyonluğuna erişme başarısını göstermiştir.

KDZ.EREĞLİ:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2017 Sezonu oynanmamıştır.

İZMİR:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2017 Sezonu oynanmamıştır.

EDİRNE:
Bu bölgemizde Ocak-Şubat 2017 Sezonu oynanmamıştır.

ANTALYA:
Toplam 28 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya I. Küme´nin final eşleşmesinde bölgenin en yüksek kariyerli isimlerinden usta CENGİZ ERGİN, rakibi Cem Çırakoğlu karşısında 2-0`lık final skoruyla galip gelerek bir kez daha zirveye yerleşirken, toplam 27 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Antalya II. Küme`nin iki tecrübeli ismi karşı karşıya getiren final eşleşmesinde mutlu sona ulaşan taraf ise, rakibi İ. Cahit Argat karşısında 2-0`lık skorla galip gelmeyi başaran uzman GÜRBÜZ SEDAT ERTAŞ olmuştur.

Ocak-Şubat 2017 Sezonluk Karma Turnuvalar`ın toplam 29 kişilik katılımla oynanan Antalya ayağının final eşleşmesinde ise aynı zamanda bir önceki sezonun da şampiyonu olan uzman BURAK TEMEL, sezonun yıldız ismi uzman Gürbüz Sedat Ertaş karşısında ilk finali 0/13 yitirmesine rağmen, son finalde ise 20/6`lık açık ara skorla galip gelerek ünvanını korumuştur.

BURSA:
Toplam 13 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Bursa Küme`de ileri oyuncu TEZCAN KARABİBER sezonu namağlup zirvede tamamlayarak erişilmesi güç bir rekorla sezon şampiyonluğuna ulaşmıştır.

KOCAELİ:
Toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli I. Küme`de sezonu puan farkıyla zirvede tamamlayan MEHMET EMİŞTEKİN henüz birkaç sezon önce başlayan kariyerine ilk sezon şampiyonluğunu yazarken, toplam 11 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kocaeli II. Küme`de ise özellikle son dönemdeki başarılı performansıyla dikkat çeken uzman ORHUN HEKİMCİ sezonu puan farkıyla lider bitirerek mutlu sona ulaşan isim olmuştur.

KUZEY KIBRIS:
Toplam 16 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Kuzey Kıbrıs I. Küme`de bölgenin yüksek kariyerli isimlerinden ileri oyuncu NECMETTİN SALTKAYA sezonu açık ara puan farkıyla lider tamamlayarak şampiyonluk koltuğunu devralırken, toplam 19 katılımcının iki grupta mücadele ettiği Kuzey Kıbrıs II. Küme´de zafere ulaşan taraf ise, final eşleşmesindeki rakibi Ahmet Duyuran karşısında birbirinden çekişmeli maçlar nihayetinde 2-1`lik final skoruyla galip gelmeyi başaran DOĞAN CELAL olmuştur.

Ocak-Şubat 2017 Sezonu Detayları için tıklayınız.

Modern Tavla Genel Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Ustalık Puanı Sıralaması`nın güncel hali için tıklayınız.

Lig Kuralları için tıklayınız.

Karma Turnuva Kuralları için tıklayınız.

Geçmiş Sezon Arşivleri için tıklayınız.

 
 
  Gönderen: WBF-TürkiyeTarih: 2.03.2017 Saat: 00:48 (154 okuma)
(yorumlar? | Puan: 5)
 
 

Tavlaseverlerin Ayrıcalıklı Birlikteliği

 
 
Richard Lukas Anısına

 
 

 
 
2017 Faaliyet Takvimleri

2017 WBF-Türkiye
2017 Uluslararası


 
 

 
 
Ödüller & Ödül Puanı Kataloğu

 
 

 
 
Anket

WBF-Türkiye`nin aşağıdaki yerli faaliyetlerinden hangisini favoriniz olarak değerlendirirsiniz?

İstanbul Bölge
Ankara Bölge
Bodrum Açık
Kdz. Ereğli Bölge
Bursa Bölge
Antalya Açık
Kocaeli Bölge
Edirne Bölge
Akdeniz Açık
İstanbul Açık
Sezonluk Modern Tavla Ligleri + Karma Turnuvalar
Büyük Final AktivitesiSonuçlar
Anketler

Toplam Oy: 1734
Yorum: 0
 
 

 
 
Back-Gammon.TV

 
 

 
 
WBF-Türkiye İstatistikleri

2017 Tavla Turu
UP Genel Sıralama
MT Genel Sıralama
GT Genel Sıralama
Turnuva Rekorları
Dünya Şampiyonları
 
 

 
 
Etkinlikler

Tiflis 2017
Allianz 2017
Akdeniz 2017
IX. Edirne
IX. Bursa
I. Kazan Açık
VII. Kocaeli
2017 İstanbul Açık
XXVIII. İstanbul
2016 Dubrovnik GP
VIII. Bursa
MCBA 1. Yıldönümü
2016 MERİT Açık
2016 EUBGF Takım
VIII. Edirne
19. Avusturya Açık
XI. Bodrum Açık
X. Gürcistan Açık
41 Burda 2016
2016 Kapadokya
2016 Dünya Şamp.
SHEMALL 2016
VII. Antalya Açık
Allianz 2016
Tiflis 2016
X. Kdz. Ereğli
2016 Avrupa Şamp.
XII. Ankara
VI. Kocaeli
2016 İstanbul Açık
XXVII. İstanbul
VII. Bursa
2015 MERİT Açık
X. Milano Açık
VI. Antalya Açık
18. Avusturya Açık
VII. Edirne
IX. Gürcistan Açık
Sibenik 2015
IX. Kdz. Ereğli
2015 Dünya Şamp.
XXVI. İstanbul
SHEMALL 2015
X. Bodrum Açık
Allianz 2015
Sochi Cup 2015
Saraybosna 2015
Akdeniz 2015
2015 Avrupa Şamp.
27. İskandinav Açık
V. Kocaeli
2015 Kuzey Kıbrıs
III. Cannes Winter
XI. Ankara
2015 İstanbul Açık
XXV. İstanbul
VI. Bursa
2014 MERİT Açık
V. Antalya Açık
XVII. Avusturya Açık
IX. Bodrum Açık
VIII. Gürcistan Açık
VIII. Kdz. Ereğli
XXIV. İstanbul
SHEMALL 2014
VI. Edirne
Allianz 2014
Akdeniz 2014
2014 Avrupa Şamp.
IV. Kocaeli
2014 Kuzey Kıbrıs
II. Cannes Winter
X. Ankara
2014 İstanbul Açık
XXIII. İstanbul
IBC 2013
SHEMALL 2013
2013 Las Vegas
III. Kocaeli
2013 MERİT Açık
XVI. Avusturya Açık
VIII. Bodrum Açık
VII. Gürcistan Açık
VII. Kdz. Ereğli
XXII. İstanbul
Akdeniz 2013
Allianz 2013
V. Edirne
2013 Avrupa Şamp.
V. Bursa
IX. Ankara
2013 İstanbul Açık
XXI. İstanbul
II. Kocaeli
XV. Avusturya Açık
IBC 2012
VII. Bodrum Açık
VI. Gürcistan Açık
2012 Dünya Şamp.
XX. İstanbul
Akdeniz 2012
Allianz 2012
IV. Antalya Açık
Porto Carras 2012
2012 Avrupa Şamp.
IV. Bursa
VIII. Ankara
2012 İstanbul Açık
DalyanClub 2011
XIX. Geleneksel
IV. Edirne
I. Kocaeli
XIV. Avusturya Açık
IBC 2011
VI. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2011
VI. Kdz. Ereğli
XVIII. Geleneksel
2011 Global TT
Japonya Yardım
Akdeniz 2011
Allianz 2011
2011 Avrupa Şamp.
III. Antalya Açık
III. Bursa
VII. Ankara
2011 İstanbul Açık
XVII. Geleneksel
Yanya 2010
III. Edirne
SHEMALL 2010
XIII.Avusturya Açık
V. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2010
V. Kdz. Ereğli
2010 Dünya Şamp.
I. Menton Open
Gaziemir 2010
XVI. Geleneksel
Akdeniz 2010
Allianz 2010
II. Antalya Açık
2010 Avrupa Şamp.
Yaşlılar Haftası 2010
Selanik Mart 2010
II. Bursa
VI. Ankara
2010 İstanbul Açık
XV. Geleneksel
II. Edirne
SHEMALL 2009
XII. Avusturya Açık
IV. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2009
IV. Kdz. Ereğli
Silivri Fest 2009
III. Nice Open
FORUM 2009
XIV. Geleneksel
II. İzmir
Allianz 2009
Silivri Gençlik 2009
I. Antalya Açık
2009 Avrupa Şamp.
I. Bursa
V. Ankara
XIII. Geleneksel
I. Edirne
Türk Telekom 2008
III. Bodrum Açık
XI. Avusturya Açık
II. Nice Open
III. Kdz. Ereğli
Dacia 2008
Gaziemir 2008
XII. Geleneksel
2008 Avrupa Şamp.
Pirelli 2008
I. İzmir
Yaşlılar Haftası 2008
Renault 2008
IV. Ankara
II. Bodrum Açık
X. Avusturya Açık
XI. Geleneksel
III. FIAT Life Arena
I. Nice Open
II. Kdz. Ereğli
II. FIAT Life Arena
2007 Avrupa Şamp.
X. Geleneksel
Yaşlılar Haftası 2007
III. Ankara
I. Kdz. Ereğli
III. Lucien Barriére
IX. Geleneksel
I. Bodrum Açık
I. FIAT Life Arena
M1 TEPE III. BVÇTT
2005 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2005
VIII. Geleneksel
II. Salzburg Open
II. Ankara
VII. Geleneksel
II. Lucien Barriére
I. Göltürkbükü
M1 TEPE II. BVÇTT
VI. Geleneksel
2004 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2004
I. Salzburg Open
FIAT Tavla 2004
III. Bitez Açık
I. Ankara
I. Lucien Barriére
V. Geleneksel
M1 TEPE BVÇTT
IV. Geleneksel
Danışman Çiftler
İTÜ Tavla 2003
II. Velden Open
Sim Cafe 2
Sim Cafe 1
2002 Avrupa Şamp.
III. Geleneksel
II. Geleneksel
I. Geleneksel
 
 

 
 
Albüm

Tiflis 2017
Allianz 2017
Akdeniz 2017
IX. Edirne
IX. Bursa
I. Kazan Açık
VII. Kocaeli
2017 İstanbul Açık
XXVIII. İstanbul
2016 Dubrovnik GP
VIII. Bursa
MCBA 1. Yıldönümü
2016 MERİT Açık
2016 EUBGF Takım
VIII. Edirne
19. Avusturya Açık
XI. Bodrum Açık
X. Gürcistan Açık
41 Burda 2016
Kapadokya 2016
2016 Dünya Şamp.
SHEMALL 2016
VII. Antalya Açık
Allianz 2016
Tiflis 2016
X. Kdz. Ereğli
2016 Avrupa Şamp.
XII. Ankara
VI. Kocaeli
2016 İstanbul Açık
XXVII. İstanbul
VII. Bursa
2015 MERİT Açık
VI. Antalya Açık
18. Avusturya Açık
VII. Edirne
IX. Gürcistan Açık
Sibenik 2015
IX. Kdz. Ereğli
2015 Dünya Şamp.
XXVI. İstanbul
SHEMALL 2015
X. Bodrum Açık
Allianz 2015
Sochi Cup 2015
Saraybosna 2015-2
Saraybosna 2015-1
Akdeniz 2015
2015 Avrupa Şamp.
27. İskandinav Açık
V. Kocaeli
2015 Kuzey Kıbrıs
III. Cannes Winter
XI. Ankara
2015 İstanbul Açık
XXV. İstanbul
VI. Bursa
2014 MERİT Açık
V. Antalya Açık
XVII. Avusturya Açık
IX. Bodrum Açık
VIII. Gürcistan Açık
VIII. Kdz. Ereğli
XXIV. İstanbul
SHEMALL 2014
VI. Edirne
Allianz 2014
Akdeniz 2014
2014 Avrupa Şamp.
IV. Kocaeli
2014 Kuzey Kıbrıs
II. Cannes Winter
X. Ankara
2014 İstanbul Açık
XXIII. İstanbul
SHEMALL 2013
2013 Las Vegas
III. Kocaeli
2013 MERİT Açık
XVI. Avusturya Açık
VIII. Bodrum Açık
VII. Gürcistan Açık
VII. Kdz. Ereğli
XXII. İstanbul
Akdeniz 2013
Allianz 2013
V. Edirne
2013 Avrupa Şamp.
V. Bursa
IX. Ankara
2013 İstanbul Açık
XXI. İstanbul
II. Kocaeli
XV. Avusturya Açık
IBC 2012 Seçmeleri
VII. Bodrum Açık
VI. Gürcistan Açık
2012 Dünya Şamp.
XX. İstanbul
Akdeniz 2012
Allianz 2012
IV. Antalya Açık
Porto Carras 2012
2012 Avrupa Şamp.
IV. Bursa
VIII. Ankara
2012 İstanbul Açık
DalyanClub 2011
XIX. Geleneksel
Pray For Turkey
IV. Edirne
I. Kocaeli
XIV. Avusturya Açık
IBC 2011 Seçmeleri
VI. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2011
VI. Kdz. Ereğli
XVIII. Geleneksel
2011 Global TT
Japonya Yardım
Akdeniz 2011
Allianz 2011
2011 Avrupa Şamp.
III. Antalya Açık
III. Bursa
VII. Ankara
2011 İstanbul Açık
XVII. Geleneksel
Yanya 2010
III. Edirne
SHEMALL 2010
XIII. Avusturya Açık
V. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2010
V. Kdz. Ereğli
2010 Dünya Şamp.
I. Menton Open
Gaziemir 2010
XVI. Geleneksel
Akdeniz 2010
Allianz 2010
II. Antalya Açık
2010 Avrupa Şamp.
Yaşlılar Haftası 2010
Selanik Mart 2010
II. Bursa
VI. Ankara
2010 İstanbul Açık
XV. Geleneksel
II. Edirne
SHEMALL 2009
XII. Avusturya Açık
IV. Bodrum Açık
Mitteleuropa 2009
IV. Kdz. Ereğli
Silivri Fest 2009
III. Nice Open
FORUM 2009
XIV. Geleneksel
II. İzmir
Allianz 2009
Silivri Gençlik 2009
I. Antalya Açık
2009 Avrupa Şamp.
I. Bursa
V. Ankara
XIII. Geleneksel
I. Edirne
Türk Telekom 2008
III. Bodrum Açık
XI. Avusturya Açık
II. Nice Open
III. Kdz. Ereğli
Dacia 2008
Gaziemir 2008
XII. Geleneksel
2008 Avrupa Şamp.
Pirelli 2008
I. İzmir
Yaşlılar Haftası 2008
Renault 2008
IV. Ankara
II. Bodrum Açık
X. Avusturya Açık
XI. Geleneksel
III. FIAT Life Arena
I. Nice Open
II. Kdz. Ereğli
II. FIAT Life Arena
2007 Avrupa Şamp.
X. Geleneksel
Yaşlılar Haftası 2007
III. Ankara
I. Kdz. Ereğli
III. Lucien Barriére
IX. Geleneksel
I. Bodrum Açık
I. FIAT Life Arena
M1 TEPE III. BVÇTT
2005 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2005
VIII. Geleneksel
II. Salzburg Open
II. Ankara
VII. Geleneksel
2004 İsveç Açık
II. Lucien Barriére
I. Göltürkbükü
M1 TEPE II. BVÇTT
VI. Geleneksel
2004 Avrupa Şamp.
İTÜ Tavla 2004
I. Salzburg Open
FIAT Tavla 2004
III. Bitez Açık
I. Ankara
I. Lucien Barriére
V. Geleneksel
M1 TEPE BVÇTT
IV. Geleneksel
Danışman Çiftler
İTÜ Tavla 2003
II. Velden Open
Sim Cafe 2
Sim Cafe 1
Kutlama Toplantısı
2002 Avrupa Şamp.
III. Geleneksel
II. Geleneksel
I. Geleneksel
 
 

 
 
Organizasyon


 
 


 
 
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.046 Saniye