Le Ruhl III. Nice Açık Modern Tavla Şampiyonası
08–12 Temmuz 2009 / Nice, Fransa
MASTERS
Kategorisi: (25 oyuncu)
Ana Kademe:
Şampiyon (19-10) Giorgos Klitsas - Yunanistan
Finalist Michel Serrero - Fransa
Yarı finalist Ed O`Laughlin - ABD
Yarı finalist Michihito Kageyama
- Japonya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (15-13)
Alan Grunwald - ABD
Finalist Nils Ravnbo - Norveç
Yarı finalist Chris Yep - ABD
Yarı finalist John Broomfield - İngiltere
Son Şans:
Şampiyon (7-1) Ian MacFarlane
- Brezilya
Finalist Chris Yep - ABD
Bayanlar Özel Ödülü Angelina Charakoglou - Yunanistan
CHAMPIONS Kategorisi: (21 oyuncu)
Ana Kademe:
Şampiyon (16-13) Kenji Osakabe - Japonya
Finalist Arda Fındıkoğlu - Türkiye
Yarı finalist Irakli Sabulua - Gürcistan
Yarı finalist Markus Kuntaritsch - Avusturya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (11-5) Laura Monaco - İtalya
Finalist Abdullah Sorgüven - Türkiye
Yarı finalist George Devlin - İngiltere
Yarı finalist Omari Dvali - Gürcistan
Son Şans:
Şampiyon (5-4) Akaki Kikaleishvili
- Gürcistan
Finalist Marco Tamigi - İtalya
Bayanlar Özel Ödülü Laura Monaco - İtalya
INTERMEDIATES Kategorisi: (13 oyuncu)
Ana Kademe:
Şampiyon (11-8) Jean-Marc Pagés - Fransa
Finalist Maria Grigis - İtalya
Yarı finalist Alfredo Sperti - İtalya
Yarı finalist Shadi Azizian - İran/İtalya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (7-5) Giuliano Fugazza - İtalya
Finalist Vasily Kavun - Ukrayna
Yarı finalist David Siegel - ABD
Yarı finalist Elizabeth Jernigan - ABD
Son Şans:
Şampiyon (5-4) Maria Croce
- İtalya
Finalist Elizabeth Jernigan - ABD
Bayanlar Özel Ödülü Maria Grigis - İtalya
Le Ruhl F.1 Danışman Çiftler (11 ekip):
Şampiyon (11-3) Alan Grunwald/Gary Bauer - ABD/ABD
Finalist Abdullah Sorgüven/Arda Fındıkoğlu - Türkiye/Türkiye
Ladies
Tournament
(6 oyuncu):
Şampiyon (7-6) Scarlett Serrero - Fransa
Finalist Annalisa Agosti - İtalya
Sperti Trophy (23 oyuncu):
Şampiyon (5-2) Michihito Kageyama - Japonya
Finalist Bambi de Bruin - Almanya/İspanya
Super Jackpot (8 oyuncu):
Şampiyon (9-7) Edward Leighton - İngiltere
Finalist Vincenzo Riceputi - İtalya
President`s
Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (57 oyuncu):
Şampiyon Jack Zyber - İtalya
Turnuva
Komitesi:
Başkan Alberto da Pra (İtalya), Üyeler John Broomfield (İngiltere), Arda Fındıkoğlu (Türkiye), Alan Grunwald (ABD),
Michihito Kageyama (Japonya), Hans Uli Koch (Almanya), Michel Serrero (Fransa).
Direktör: Marco Fornasir - İtalya
Organizasyon: WBF Doğu Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2009 WBF-Türkiye