42. Dünya Modern Tavla Şampiyonası
29 Temmuz-06 Ağustos 2017 / Fairmont Hotel / Monte Karlo, Monako


CHAMPIONSHIP Kategorisi: (187 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Didier Assaraf - Fransa
Finalist Petko Kostadinov - Bulgaristan/ABD
Üçüncülük 
Nevzat Doğan - Türkiye/Danimarka
4/5 Dilimi Blake Fleetwood
- ABD
4/5 Dilimi Ömer Mert Gülaçtı
- Türkiye
6/8 Dilimi Thibaud Thompson
- İsviçre
6/8 Dilimi Lawrence Powell
- İngiltere
6/8 Dilimi Giorgio Castellano
- İtalya


Teselli Kademesi:

Şampiyon Dag Ekmark - Norveç
Finalist Konstantinos Mitrelis - Yunanistan
Yarı finalist
Jörgen Granstedt - İsveç
Yarı finalist 
Michel Serrero - Fransa

Son Şans:

Şampiyon Thomas Kazemieh - Almanya
Finalist Tapio Palmroth - Finlandiya


INTERMEDIATES Kategorisi: (44 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Michael Urban - Almanya
Finalist Martin De Bruin - ABD/İspanya
Üçüncülük 
Timur Azizov - Rusya
4/5 Dilimi Francesco Fiorito
- Monako
4/5 Dilimi Laura Monaco
- İtalya


Teselli Kademesi:

Şampiyon Kaj Nielsen - Danimarka
Finalist Anna Clarke - İngiltere
Yarı finalist
Gilbert Licudi - Cebelitarık
Yarı finalist 
Daniel Polensvaig - Arjantin/İsviçre

Son Şans:

Şampiyon Yulia Gromenkova - Rusya
Finalist Helmut Jeske - Almanya


BEGINNERS Kategorisi: (14 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Erwan Bloyet - Fransa
Finalist Mikey Jacobi - İsrail

Teselli Kademesi:

Şampiyon Eduardo Cojab - Meksika
Finalist Itay Levy - İsrail

Son Şans:

Şampiyon Gay Roberts - Man Adası
Finalist Dan Costea - Romanya


Danışman Çiftler (64 ekip):

Şampiyon Eric Mc Alpine/Jon Barnes - İngiltere/İngiltere
Finalist Sergey Erokhin/Tim Line - Rusya/İngiltere
Yarı finalist Alain Babillon/Vincent de Nardi - Fransa/Fransa
Yarı finalist Blake Fleetwood/Leyla Zaloutskaya - ABD/ABD

Speedgammon Tournament (64 oyuncu):

Şampiyon Arkadiy Tsinis - ABD
Finalist Mislav Kovacic - Hırvatistan
Yarı finalist Pavel Zaoral - Çek Cumhuriyeti
Yarı finalist Mikael Vardanyan - Rusya

"50 Yaş Üzeri" Seniors Tournament (128 oyuncu):

Şampiyon Nodar Gagua - Gürcistan
Finalist Robert Lindbom - İsveç
Yarı finalist Georges Grünbaum - İsviçre
Yarı finalist Chris Trencher - ABD

Super Jackpot (56 oyuncu):

Şampiyon Keld Dyrmose - Danimarka
Finalist Stephan Hartmann - Almanya
Yarı finalist Volker Sonnabend - Almanya
Yarı finalist Michihito "Michi" Kageyama - Japonya

Ladies Tournament (14 oyuncu):

Şampiyon Anna Clarke - İngiltere
Finalist Cecilia Sparke - İngiltere

Federasyon Kupası (32 oyuncu):

Şampiyon Jacek Wojciechowski - Polonya
Finalist Sergio Marocco - İspanya

Juniors Tournament (12 oyuncu):

Şampiyon David Broomfield - İngiltere
Finalist Leelan Korber - Avusturya

BELAIR Dünya Takımlar Turnuvası (40 ekip):

Şampiyon Layla: Chris Trencher/Eric Petersen/Larry Shiller - ABD/ABD/ABD
Finalist Yugo: Kazuki Yokota/Masayuki "Mochy" Mochizuki/Michiko Mochizuki - Japonya/Japonya/Japonya

Uzmanlık Testi:

Birinci Marc Brockmann Olsen - Danimarka
İkinci Steen Groenbech - Danimarka


7. Monte Carlo Açık "Open" Kategori: (84 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Geir Pedersen - Norveç
Finalist Johan Moazed - İsveç
Yarı finalist 
Douglas Mayfield - ABD
Yarı finalist 
Joe Russell - ABD

Teselli Kademesi:

Şampiyon Zdenek Zizka - Çek Cumhuriyeti
Finalist Michael "Mik" Larsen - Danimarka

7. Monte Carlo Açık "Intermediates" Kategorisi: (42 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Filippo Vincesilao - İtalya
Finalist Hicham Khay - İtalya
Yarı finalist 
Frederic Andrieu- Fransa
Yarı finalist 
Daniel Polensvaig - Arjantin

Teselli Kademesi:

Şampiyon Yulya Gromenkova - Rusya
Finalist Hisako Nishizawa - Japonya

M.C.B.A. Isınma: (84 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Francesco Indomenico - İtalya
Finalist Manny Olszynko - Kanada
Yarı finalist 
Alan Grunwald- ABD
Yarı finalist 
Gerard Duruz - İsviçre

Teselli Kademesi:

Şampiyon Pavel Zaoral - Çek Cumhuriyeti
Finalist Norman Zada - ABD


   Direktör: Arda Fındıkoğlu - Türkiye
   Organizasyon: IPATT Karma Organizasyonu

© 2017 WBF-Türkiye