41. Dünya Modern Tavla Şampiyonası
24–31 Temmuz 2016 / Fairmont Hotel / Monte Karlo, Monako


CHAMPIONSHIP Kategorisi: (144 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Jörgen Granstedt - İsveç
Finalist Joseph Russell - ABD
Üçüncülük 
Tatsuya Tanaka - Japonya
4/5 Dilimi Victor Petersen
- Norveç
4/5 Dilimi Ed O`Laughlin
- ABD
6/8 Dilimi Conny Eriksson
- İsveç
6/8 Dilimi Philippe Lecomte
- Fransa
6/8 Dilimi Slava Pryadkin
- Ukrayna


Teselli Kademesi:

Şampiyon Arkadiy Tsinis - ABD
Finalist Lawrence Powell - İngiltere
Yarı finalist
Ary Nogueira - Brezilya
Yarı finalist 
Felix Ziva - İsrail

Son Şans:

Şampiyon Alain Babillon - Fransa
Finalist Stepan Nuniyants - ABD


INTERMEDIATES Kategorisi: (47 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Stephen Chidwick - İngiltere
Finalist Lasse Danielsen - Danimarka
Üçüncülük 
Walter Thesing - Almanya
4/5 Dilimi Tim Lawless
- ABD
4/5 Dilimi Yulia Gromenkova
- Rusya


Teselli Kademesi:

Şampiyon Marianne Husum - Norveç
Finalist Laura Monaco - İtalya
Yarı finalist
Helmut Jeske - Almanya
Yarı finalist 
Halil Tulan - Türkiye/İsviçre

Son Şans:

Şampiyon Lise Nielsen - Danimarka
Finalist Farokh Moazed - İsveç


BEGINNERS Kategorisi: (15 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Joan Grunwald - ABD
Finalist Michael Bang - Danimarka

Teselli Kademesi:

Şampiyon Vaibhav Saxena - Hindistan
Finalist Shanee Bor - ABD

Son Şans:

Şampiyon Philip Jameson - Avustralya
Finalist Lucinda Holland - İngiltere


Danışman Çiftler (32 ekip):

Şampiyon Bernhard Winkelhaus/Jürgn Orlowski - Almanya/Almanya
Finalist Annalisa Agosti/Laura Monaco - İtalya/İtalya
Yarı finalist Halil Tulan/Ulrich Tamm - Türkiye/İsviçre/Almanya
Yarı finalist Alex Lehmann/Peter Jes Thomsen - ABD/Danimarka

Speedgammon Tournament (64 oyuncu):

Şampiyon Stepan Nuniyants - ABD
Finalist Mikael Vardanyan - Rusya
Yarı finalist Sergey Erokhin - Rusya
Yarı finalist Didier Assaraf - Fransa

"50 Yaş Üzeri" Seniors Tournament (128 oyuncu):

Şampiyon Johan Moazed - İsveç
Finalist Robert Lindbom - İsveç
Yarı finalist Stepan Nuniyants - ABD
Yarı finalist David Brown - İngiltere

Super Jackpot (42 oyuncu):

Şampiyon Peter Jes Thomsen - Danimarka
Finalist Götz Hildsberg - Almanya
Yarı finalist Kimon Papachristopoulos - Yunanistan/Almanya
Yarı finalist Masayuki "Mochy" Mochizuki - Japonya

Ladies Tournament (16 oyuncu):

Şampiyon Cecilia Sparke - İngiltere
Finalist Yulia Gromenkova - Rusya

Federasyon Kupası (16 oyuncu):

Şampiyon Robert Lindbom - İsveç
Finalist Alan Grunwald - ABD

Juniors Tournament (8 oyuncu):

Şampiyon David Broomfield - İngiltere
Finalist Evan Sarno - ABD

BELAIR Dünya Takımlar Turnuvası (34 ekip):

Şampiyon Swimmers: Jürgen Orlowski/Sergey Erokhin/Yulia Gromenkova - Almanya/Rusya/Rusya
Finalist Evolution: Cihangir Çetinel/Michihito "Michi" Kageyama/Yan Kit Chan - Türkiye/Japonya/İngiltere

1-Puan "Anma & Yardım" Turnuvası (128 oyuncu):

Şampiyon Vaibhav Saxena - Hindistan
Finalist Roman Korber - Avusturya


6. Monte Carlo Açık "Open" Kategori: (62 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Ron Rubin - ABD
Finalist Chris Rogers - İngiltere
Yarı finalist 
Johan Bynell - İsveç
Yarı finalist 
Peter Jes Thomsen - Danimarka

Teselli Kademesi:

Şampiyon Raul Timerman - Arjantin
Finalist Jacek Wojciechowski - Polonya

6. Monte Carlo Açık "Intermediates" Kategori: (30 oyuncu)

Ana Kademe:

Şampiyon Didier Assaraf - Fransa
Finalist Martin de Bruin - ABD/İspanya
Yarı finalist 
Frederic Andrieu- Fransa
Yarı finalist 
Martha Ghio - ABD

Teselli Kademesi:

Şampiyon Florin Popa - Romanya/İtalya
Finalist Havard Hafskjuld - Norveç


   Direktör: Arda Fındıkoğlu - Türkiye
   Organizasyon: IPATT Karma Organizasyonu

© 2016 WBF-Türkiye