Direktör Arda Fındıkoğlu

10 Mayıs 2004

 

Bir önceki yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Şenliği`ne büyük renk katan tavla aktivitesinin başarısının ardından İTÜ Beden Eğitimi Bölümü`nden bu yıl için gelen davetle ekibimiz, İTÜ öğrenci, öğretim görevlisi ve çalışanlarına yönelik 9. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2004 etkinliği için çalışmalara başladı ve 29-30 Nisan 2004 tarihlerinde hatasız gerçekleştirilen aktiviteyle WBF-Türkiye yeni bir başarıya imza attı.

 

TAVLA 2004, önceki etkinliğe benzer olarak, birinci gün sabah ve akşam seanslarında, her birinde maksimum 32`şer oyuncunun 1x5 oyunluk Tekil Eliminasyon stilinde mücadele edeceği 2 ön eleme grubu sonrasında her ön eleme grubundan çıkacak 4`er oyuncunun ikinci gün mücadele edecekleri “Progressive” Tekil Eliminasyon final elemeleri ile tamamlanacak şekilde organize edildi.

 

29 Nisan`daki sabah ve akşam seanslarında sırasıyla 28 ve 30`ar genç oyuncunun yer aldığı ön eleme müsabakaları, beklemediğimiz düzeyde çekişme ve keyifli müsabakalara sahne oluyordu. Bir önceki yılın şampiyonu Fatih Çırakman ile geçen yılın finalistlerinden Devran Yaman ve Can Bük, bu yıl da 8 kişilik finallere katılmaya hak kazanmışlardı.

 

30 Nisan`daki heyecanlı final grubu müsabakaları sonucunda bir önceki yılın yenilgisiz şampiyonu İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Fatih Çırakman ardarda 8 galibiyetle bir kez daha yenilgisiz şampiyon olurken, böylelikle hem 9. İTÜ Spor Şenliği Tavla 2004 Şampiyonu ünvanına ulaşmış, hem de kırılması çok zor bir rekora imza atmış oldu. Turnuva ikincisi İTÜ Kontrol Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mert Ocakoğlu olurken, üçüncülük kürsüsüne İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Onur İnce yerleşti.

 

İTÜ Beden Eğitimi Bölümü yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen ödül merasiminde aynı zamanda bir WBF-Türkiye üyesi olan Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Murat Kuruoğlu`nun WBF-Türkiye yetkilileri ve katılımcılara teşekkür konuşması sonrasında dereceye giren oyunculara imzalı başarı sertifikaları, turnuva boyunca doldurdukları Seans Kayıt Çizelgeleri, şenlik t-şörtü ile derecelerine göre kupalarının alkışlarla takdim edilmesi ve bir sonraki yıl tekrar buluşma dilekleriyle 9. İTÜ Spor Şenliği TAVLA 2004 etkinliği sona ermiş oldu.

 

Bu etkinlikte göze çarpan en önemli nokta, tavlaseverlerin şampiyon Fatih Çırakman`ın başarısı ile tavlada oyun bilgisinin şansa karşı uzun vadede her zaman galip geleceğinin güzel bir örneğini gözlemleme şansı bulmuş olmasıydı.

 

 

 

 © 2004 WBF-Türkiye

 

Turnuva fotoğrafları için tıklayınız >>>