XI.
Velden Açık & 24. Avrupa Modern Tavla Şampiyonası
11-15 Nisan 2012 / Velden, Avusturya
MASTERS
Kategorisi (27 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (19-14) Masayuki "Mochy" Mochizuki -
Japonya
Finalist Marco Tamigi - İtalya
Yarı finalist Konstantin Mitrelis - Yunanistan
Yarı finalist Ricardo Malas - Lübnan/İspanya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (17-12)
Michihito "Michi" Kageyama
- Japonya
Finalist Mario Sequeira - Portekiz
Yarı finalist Markus Kuntaritsch
- Avusturya
Yarı finalist Frank Simon
- Almanya
Son Şans:
Şampiyon (7-5) Kimon Papachristopoulos
- Yunanistan/Almanya
Finalist Akiko Yazawa - Japonya
Bayanlar Özel Ödülü Akiko Yazawa - Japonya
CHAMPIONS Kategorisi (26
oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (18-15)
Honza Cerny - Çek Cumhuriyeti
Finalist Tunç Hamarat - Türkiye
Yarı finalist
Mahmoud Taha
- Mısır/Avusturya
Yarı finalist Thomas Löw - Almanya
Teselli Kademesi:
Şampiyon
(17-8) Vasily Kavun -
Ukrayna
Finalist Marius Cornelius Veres - Romanya
Yarı finalist Walter Meuwis - Belçika
Yarı finalist Thomas Leitner - Avusturya
Son Şans:
Şampiyon (5-4) Mario Angelo Bertuletti - İtalya/Fransa
Finalist Antonio Iaquinta - İtalya
Bayanlar Özel Ödülü Andrea Riebler - Avusturya
INTERMEDIATES Kategorisi (11 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (11-9) Daniel Tudose - Romanya/İtalya
Finalist Rene Mayer - Avusturya
Yarı finalist Susanne Lederer - Avusturya
Yarı finalist Eva Zizkova - Çek Cumhuriyeti
Teselli Kademesi:
Şampiyon (9-4) Rasim Tüfek - Türkiye
Finalist Jacopo d'Albasio - İtalya
Yarı finalist Albert Birstingl - Avusturya
Yarı finalist Remus Andrei Veres - Romanya
Son Şans:
Şampiyon (5-2) Franco Candeo - İtalya
Finalist Remus Andrei Veres - Romanya
Bayanlar Özel Ödülü Susanne Lederer - Avusturya
9th European F.1 Doubles Consulting Tournament (15 ekip):
Şampiyon (11-9) Michel Serrero/Ugo Piazza - Fransa/İtalya
Finalist Akiko Yazawa/Michihito "Michi" Kageyama - Japonya/Japonya
Warm-Up (42 oyuncu):
Şampiyon (5-2) Akiko Yazawa - Japonya
Finalist Eric Heublein - Almanya
R&R Trophy (39 oyuncu):
Şampiyon (5-1) Halil Tulan - Türkiye/İsviçre
Finalist Michihito "Michi" Kageyama - Japonya
Ladies
Tournament
(8 oyuncu):
Şampiyon (9-0) Akiko Yazawa - Japonya
Finalist Luisa Sequeira - Portekiz
Super Jackpot
(8 oyuncu):
Şampiyon (11-9) Tassilo Rzymann - Avusturya
Finalist Akiko Yazawa - Japonya
President`s
Tournament – 1 Oyunluk Maçlar (64 oyuncu):
Şampiyon Nodari Gagua - Gürcistan/Rusya
Finalist Abdullah Sorgüven - Türkiye
Turnuva
Komitesi:
Başkan Arda Fındıkoğlu (Türkiye), Üyeler John Broomfield (İngiltere), Nodari Gagua (Gürcistan/Rusya), Masayuki "Mochy" Mochizuki (Japonya),
Vincenzo Riceputi (İtalya), Werner Schmuck (Avusturya), Michel Serrero (Fransa).
Direktör: Marco Fornasir - İtalya
Organizasyon: WBF Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2012 WBF-Türkiye