VII.
Velden Açık & 20. Avrupa Modern Tavla Şampiyonası
14–18 Mayıs 2008 / Velden, Avusturya
MASTERS
Kategorisi (35 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (19-2) Fernando Braconi -
İtalya
Finalist Philip Vischjager - Hollanda
Yarı finalist Manfred
Hollederer - Almanya
Yarı finalist Tassilo
Rzymann - Avusturya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (15-11)
Cemalettin Yüksel
- Türkiye
Finalist Florin Popa - Romanya/İtalya
Yarı finalist Stefan Bobenhausen
- Almanya
Yarı finalist Mario Sequeira
- Portekiz
Son Şans:
Şampiyon (8-5) Fabrizio Lo Surdo
- İtalya
Finalist Hans Uli Koch - Almanya
Bayanlar Özel Ödülü Andrea Riebler – Avusturya
CHAMPIONS Kategorisi (38
oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (17-16)
Feza Diyarbekir - Türkiye
Finalist Michael Roth - Almanya
Yarı finalist
Thomas Leitner
- Avusturya
Yarı finalist Claudio Cantoni - İtalya
Teselli Kademesi:
Şampiyon
(13-10) Marcus Kuntaritsch -
Avusturya
Finalist Alexander Reichel - Avusturya
Yarı finalist Wolfgang Haas - Avusturya
Yarı finalist Karl Baranyi - Avusturya
Son Şans:
Şampiyon (5-1) Peter Neumann - Almanya
Finalist Helmut Gerdenits - Almanya
Bayanlar Özel Ödülü Giovanna La Falce – İtalya
INTERMEDIATES Kategorisi (26 oyuncu):
Ana Kademe:
Şampiyon (11-4) Seda Koç - Türkiye
Finalist Rizcallah Alkhoury - Suriye/İspanya
Yarı finalist Sciadi Azizian
- İran/İtalya
Yarı finalist Maria Grigis - İtalya
Teselli Kademesi:
Şampiyon (9-3) Renato Sovani - İtalya
Finalist Viorel Popa
- Romanya/İtalya
Yarı finalist Domenico Torrielli - İtalya
Yarı finalist Elfi Fritz Winkler
- Avusturya
Son Şans:
Şampiyon (5-1) Jeanne Nanga
- Kamerun/Avusturya
Finalist Domenico Torrielli - İtalya
Bayanlar Özel Ödülü Seda Koç - Türkiye
5th European F.1 Doubles Consulting Tournament (18 ekip):
Şampiyon (13-12) Cemalettin Yüksel/George Simpson - Türkiye/Türkiye
Finalist Axel Etten/Hans Uli Koch - Almanya/Almanya
Warm-Up (55 oyuncu):
Şampiyon (7-0) Thomas Löw - Almanya
Finalist Ingeborg Haussleiter - Almanya
Ladies
Tournament
(11 oyuncu):
Şampiyon (9-8) Simona Cirulli - İtalya
Finalist Laura Monaco - İtalya
Sperti Trophy (52 oyuncu):
Şampiyon (7-2) Thomas Löw - Almanya
Finalist Karl Baranyi – Avusturya
Super Jackpot (8
oyuncu):
Şampiyon (9-7) Fernando Braconi - İtalya
Finalist Hans Uli Koch - Almanya
President`s
Tournaments – 1 Oyunluk Maçlar (64 oyuncu):
Şampiyon #1 Cemalettin Yüksel - Türkiye
Şampiyon #2 Abdullah Sorgüven - Türkiye
Şampiyon #3 John Broomfield - İngiltere
Turnuva
Komitesi:
Başkan Alberto da Pra (İtalya), Üyeler John Broomfield (İngiltere), Arda Fındıkoğlu (Türkiye),
Götz Hildsberg (Almanya), Fabrizio Lo Surdo (İtalya),
Ricardo Malas (Lübnan/İspanya), Philip Vischjager (Hollanda), Peter Winkler (Avusturya).
Direktör: Marco Fornasir - İtalya
Organizasyon: WBF Avrupa Modern Tavla Organizasyonu
© 2008 WBF-Türkiye